שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למנוע התפשטות הצטננות לאנשים סביבי?
Shevliaskovic
2015-04-06 14:45:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני צריך להשתתף בשיעורים באוניברסיטה, בחזרות להקות, אני גר עם המשפחה שלי, אז אני מתקרב עם אנשים רבים במהלך היום. עלי לפגוש את רוב האנשים האלה על בסיס יומיומי, גם כשיש לי הצטננות.

כיצד אוכל למנוע את התפשטותו לאנשים סביבי?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Dave Liu
2015-04-06 15:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי להיות אדם אחראי ושקול. אביזרים לשאילת שאלה זו אפילו!

 1. מכסים את השיעול שלך כדי למנוע העברה באוויר עם החלק הפנימי של הזרוע שלך או את הכתף שלך - מה שבא פחות במגע עם אנשים אחרים.

 2. שטפו את הידיים במים וסבון באופן קבוע למשך 20 שניות לפחות. כלומר לפני כל ארוחה וטיול בשירותים לפחות! נסה חם ככל שתוכל לחשוף כך שהוא הורג את החיידקים. נשא חיטוי ידיים או מגבונים אנטיביוטיים למקרה שאין לך כיור או מים.

 3. מנוחה והתאוששות (עיין באחות מטופלת בהמשך) תיצור נוגדנים. נסו לישון קצת לבד והתאפקו בהתכרבלות עם אדם אחר כדי להימנע גם מלהחלה. דאג להחליף גם את הסדינים באופן קבוע.

 4. אל תיגע בפרצוף שלך. יש לנקוט בזהירות כדי להימנע מעיניים, אף, פה, במיוחד.

 5. השתמש בנשיאת רקמות או מפיות. זרוק לאחר השימוש, נגב או אפילו סתם טפטוף. אם תמשיך לטבול ולהשאיר אותם על משטח, תסכן זיהום.

 6. התקלח במקלחת חמה לאחר שתגיע הביתה כל יום. פעולה זו ממזערת את כל החלקיקים המאיימים האחרים שאולי רכשת במהלך היום.

 7. אל תשתף אוכל או שתייה עם אף אחד. כל דבר שפיך נוגע בו יהיה מזוהם ועלול להחליק אחרים.

 8. אם אתה מנגן בכלי נשיפה, נסה נוגד מרפא כדי שלא תתעטש בטעות על חבר הלהקה. שתוכל לתעל את נשימתך כראוי.

הערות לוואי- אם המים החמים מתחילים לייבש את עורך, השתמש בקרם לחות.

תרגיש טוב יותר בקרוב !

http://wwwnc.cdc.gov/travel/page/infectious-diseases

תשובה יפה. כמה נקודות מצוינות! כמה מריבות. # 2: זמן כביסה חשוב הרבה יותר מהטמפרטורה. כמו כן, זה * יהרוס * את הידיים שלך. 3) טיילנול מכיל פרצטמול ואינו נוגד דלקת; אדוויל לא עושה זאת. אף אחד מהם לא ישנה דבר מלבד איך שאתה מרגיש.
אנון גוד אחות, ערכתי את תשובתי. תודה על ההבהרה.
-1
אוקי, אשתנה.
תודה, תשובתך נותרה מועילה מאוד וכעת היא אינה מכילה עצות רעות וגם לא דואר זבל. אני מציע גם להוסיף כמה אזכורים. מ- CDC אולי?
אני מאוד מעריך את הזמן שנדרש להנחות אותי לשיפור.
תודה שעזרת לי לנקות את התשובות שלי אגב. העיצוב מחדש היה מועיל! אני ממליץ לך לזכור שאם מקור מכיל ניגוד אינטרסים, כנראה שהוא לא אמין. כמו כן, זכור כי יש לתמוך בתביעה העיקרית במקורות אמינים. אם מקורות משניים (אך עדיין סבירים, גם ללא ניגוד עניינים וכדומה) כלולים גם כן כדי לדון בהיבטים צדדיים, זה בסדר! :)
JorgeArtware
2015-04-10 05:31:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני להציע נקודת מבט אחרת.

התשובה של DaveL מועילה אם אתה בהחלט צריך להמשיך להיות אדם "יצרני" ולהשתתף באירועים קריטיים עבורך קריירה או חיים באופן כללי, כל ההמלצות שהציע דייב יפחיתו את כמות האנשים שתדבקו, אך רוב הסיכויים הם שתדביקו אנשים בכל מקרה מכיוון שמחלות רבות מדבקות מכיוון שלפני שאתה מציג תסמינים ואינך צריך להתעטש בכדי להפיץ אותו, דיבורים יכולים להפיץ גם נגיפים מסוימים (למשל, שפעת עונתית מדבקת מכיוון שלפני שאתה בכלל יודע שאתה נגוע ⁽¹⁾) .

[...] נגיפי שפעת מתפשטים בעיקר על ידי טיפות שנוצרו כאשר אנשים הסובלים משפעת משתעלים, מתעטשים ב או מדברים . [...] רוב המבוגרים הבריאים עשויים להיות מסוגלים להדביק אנשים אחרים החל מ יום אחד לפני התפתחות הסימפטומים ועד 5 עד 7 ימים לאחר חלתם. ילדים עשויים להעביר את הנגיף למשך יותר משבעה ימים. הסימפטומים מתחילים 1 עד 4 ימים לאחר הנגיף שנכנס לגוף. זה אומר שאולי תוכל להעביר שפעת למישהו אחר לפני שאתה יודע שאתה חולה, כמו גם בזמן שאתה חולה. אנשים מסוימים עלולים להידבק בנגיף השפעת אך אין להם תסמינים . במהלך תקופה זו, אנשים אלו עשויים להפיץ את הנגיף לאחרים.

ה היבט החברתי הוא הסיבה שאנשים מודים לך שאפילו שאלת . אז מנקודת מבט חברתית, ההמלצות של DaveL מועילות גם אם אתה רוצה שאחרים יתפסו אתה מנסים לא להדביק אותם, אבל במציאות יש אנשים שידעו שאתה צריך נשארו בבית מכיוון שאנשים רבים סביבכם יידבקו ⁽¹⁾ (אך חשוב מכל, עליכם להישאר בבית כדי להשתפר).

אנשים עם שפעת יכולים להפיץ אותה לאחרים עד כ- 6 מטר משם.

קודם כל, אתה זקוק לסיוע של איש מקצוע כדי להגיע כראוי מאובחנים.

אתה צריך לדעת מדוע יש לך את הסימפטומים ה"הצטננות "אלו, לכן הטיפול שלך מתאים רק להצטננות או משהו קצת יותר רציני או הרבה יותר מסוכן, מחלות רבות מציגות תסמינים של הצטננות (למשל שפעת, אך הרשימה גדולה). ⁽²⁾

כמה מאות וירוסים שונים עשויים לגרום לתסמיני הצטננות שלך.

בינתיים ובעוד שאתה מאובחן כראוי, IMHO כל מחלה שיש בה פוטנציאל להידבק באוויר יכולה להיות מיתון במידה מסוימת ולהיכלל בעקבות ההליכים, אמצעי הזהירות והייעוץ שניתן על ידי CDC להכיל שפעת ולהתמודד איתה. אז אפרט על המקרה הספציפי הזה (שוב, אני לא יכול להדגיש את זה מספיק, בקש ייעוץ מקצועי , התשובה הזו צריכה רק להרחיב את התחושה הכללית שלך כיצד למנוע הידבקות עבורך ועבור אחרים במידה מסוימת).

הישאר בבית אם אתה חולה, או התחסן בכל עונה לפני שאתה חולה (שפעת בלבד).

 1. אנשים יעריכו שעמדת בבית טוב יותר מאשר להתעטש או להשתעל "עם החלק הפנימי של זרועך" (שאגב זה יותר פולחני מאשר תרגול בטוח, עדיף לכסות את הפה והאף שלך באופן מלא ⁽³⁾ ).
 2. אם אתה מסוג האנשים שלא יכולים להרשות לעצמך להישאר בבית אם אתה חולה בשפעת, אז ש יותר סיבה אתה צריך להתחסן בכל עונה ⁽⁴ ⁾ (התחסנות לא תגן עליך מפני כל דבר ודבר, אך תגן עליך מפני מגוון רחב של נגיפי שפעת).

1. על הישארות בבית. ⁽⁵⁾

אינך "חייב" להשתתף בכל דבר שאינו קריטי, לטפל בבריאותך וברווחתך, אשר זה קריטי. שהייה בבית תפחית באופן דרמטי את כמות הנבדקים האפשריים להידבק, במקרה זה המשפחה שלך, אז הישאר בבית ופעל לפי כל ההמלצות ההיגייניות.

 • אוור את הבית ובמיוחד את החדר שלך, אם יש לך חלון ל ברחוב, פתח את זה (אלא אם כן יורד גשם בחוץ).
 • החלף את הסדינים והשמיכות שלך באופן קבוע ככל האפשר (כל 2-3 ימים עד 5 ימים לאחר שהחלמת, 7 ימים לילדים). עשה זאת כשאתה לבד וכל השאר הלכו לעבודה / לימודים. אם יש לך מכונות כביסה וייבוש, נהדר, אם לא, לפחות קח אותן לשמש, אל ת שמור שמיכות משומשות נגועות בתוך הבית שלך.

אם אפשר, הישאר בבית מהעבודה, מבית הספר ומהסידורים כשאתה חולה. תעזור למנוע מאחרים לחלות במחלתך.

2. על התחסנות. ⁽⁶⁾ (שפעת בלבד)

המניעה הטובה ביותר היא לא לחלות בכלל. אם אתה לא חולה אתה לא מדבק.

הדרך הטובה ביותר למנוע שפעת היא לקבל חיסון נגד שפעת בכל עונה. החיסון נגד שפעת עונתי מגן מפני נגיפי שפעת שמחקר עולה כי יהיה הנפוץ ביותר בעונה הקרובה. ישנן מספר אפשרויות לחיסון נגד שפעת בעונת השפעת 2014-2015.

מידע נוסף.

וירוסים המועברים בדרך כלל כמו שפעת אינם חולפים בקרוב. אלא אם כן כל החום / הנשא הפוטנציאלי מתחסן באותו זמן עונה אחר עונה שוב ושוב עד שכל הסוגים (A, B & C types) ⁽⁷⁾ נגיפי שפעת מתים ללא מארחים קיימא לשכפול ולהתפתח בהם. .

ישנם שלושה סוגים של נגיפי שפעת: A, B ו- C. נגיפי שפעת A ו- B אנושיים גורמים למגיפות עונתיות של מחלות כמעט בכל חורף בארצות הברית. הופעתו של נגיף שפעת חדש ושונה מאוד להדבקת אנשים עלולה לגרום למגיפה של שפעת. זיהומי שפעת מסוג C גורמים למחלה בדרכי הנשימה קלות ולא נחשבים כגורמים למגיפות.

אותם מארחים קיימא כוללים יותר מ -7 מיליארד בני אדם ומי יודע כמה בעלי חיים יכולים להוביל את הנגיף. ועזור לו להמשיך להתפתח ⁽⁸⁾

a graphic table depicting the kind of animals affected by different strands of influenza; which include humans, poultry, pigs, and to less degree other animals including bats

והכי חשוב, התייעץ עם רופא המשפחה שלך.

אינדקס הפניה.

1. כיצד התפשטות שפעת 2. תסמיני שפעת או הצטננות? 3. כיסוי השיעול שלך 4. מניעת שפעת עונתית עם חיסון 5. עצירת התפשטות החיידקים בבית, עבודת בית הספר & 6. עובדות עיקריות אודות חיסון נגד שפעת עונתית 7. סוגים של נגיפי שפעת 8. העברת נגיפי שפעת מבעלי חיים לאנשים

-1 (סליחה; אשמח לחזור מהצבעתי כשתתקן את המידע.) אין חיסון נגד הצטננות; האם התשובה שלך מטפלת בשפעת? אם כן, אני כן מסכים עם הרבה ממה שאתה אומר; אם זה לא ספציפי לשפעת, אני חושב שאתה צריך לקרוא מחדש את השאלה!
שיחה טובה, איך אתה אוהב את הגישה החדשה שלי?
הייתי מפריד בין שתי הקטגוריות בצורה הרבה יותר ברורה. : - / זאת אני.
הזמנתי את המידע מחדש כדי להקל על הקריאה מה קודם יותר רלוונטי, מה אתה חושב?
kenorb
2015-04-06 17:07:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצטננות יכולה להתפשט דרך:

 • מגע ישיר (דרך טיפות מוטסות) - אם אתה מתעטש או משתעל, טיפות נוזל זעירות המכילות את הנגיף הקר משגרות לאוויר ויכולות להיות מונשם על ידי אחרים
 • מגע עקיף - אם אתה מתעטש על ידית דלת ומישהו אחר נוגע בידית כעבור כמה דקות, הם עלולים להידבק בנגיף ההצטננות אם הם יגעו בפה או באף.

דברים אלה יכולים לעזור לך למנוע את התפשטותו:

 • שטוף ידיים באופן קבוע ובצורה נכונה, במיוחד לאחר נגיעה באף או בפה ולפני טיפול במזון,
 • תמיד מתעטשים ומשתעלים לרקמות כיוון שזה יעזור במניעת טיפות המכילות וירוס מהאף והפה שלך נכנסות לאוויר שם הן יכולות להדביק אחרים; זרקו מיד רקמות משומשות ושטפו את הידיים,
 • נקו משטחים באופן קבוע כדי לשמור עליהם נקיים מחיידקים,
 • השתמשו בכוס משלכם חזק>, צלחות, סכו"ם וכלי מטבח,
 • השתמש במגבות נייר חד פעמיות לייבוש הידיים והפנים, במקום מגבות משותפות ונפטר תמיד ממגבות הנייר לאחר שסיימת השתמש בהם,
 • השתמש במכשירים חד פעמיים ש מכסים את הפה ואת האף בצעיף, צעיף, מגיני פנים או מסיכה כירורגית בזמן שאתה יושב עם אנשים אשר יספקו הגנה מינימלית מפני וירוסים לאנשים אחרים מסביב.

מקור: קר, שכיח: מבוא ו מניעת הצטננות ב- NHS

ראה גם:

אני לא מבין מדוע כל כך הורדתם. הצבעות למטה נועדו לתשובות ** לא מועילות **, לפי כל מה שקראתי התשובה שלך נראית לי שימושית, אולי כדאי לך להוסיף כמה אזכור?
@JorgeArtware אני חושב מכיוון שהגרסה הקודמת הייתה קצרה יותר והצעתי לשתות תה ירוק טבעי עם ויטמין C ו אקמול, כנראה הטעות שלי :) לפחות זה עזר לי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...