שְׁאֵלָה:
האם ישנם טיפולים טבעיים מוכחים להרוג חיידקים הגורמים לאקנה?
AYX.CLDR
2015-04-01 06:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שואל על אפשרויות טבעיות ההורגות ספציפית חיידקים באקנה. אפשרויות אלה צריכות להיות ניתנות להחלפה עם אנטיביוטיקה קונבנציונאלית. רפואה כמו רטינואידים מקומיים אינם עונים על שאלה זו, למרות שהם מסייעים בהפחתת אקנה, הם אינם הורגים ישירות את החיידקים:

[מקור:] רטינואידים מקומיים לעבוד על ידי ניתוק נקבוביות סתומות, ומאפשר לתרופות מקומיות אחרות כגון אנטיביוטיקה להיכנס לפיר השיער ולהילחם בזיהום הבסיסי.

אנא אל תכלול תרופות שנויות במחלוקת
(למשל בנזיל פרוקסיד, הטוען כי הוא מקדם סרטן).

הערת שוליים: אני שואל זאת מכיוון ש אנטיביוטיקה מקומית גורמת לעמידות לאנטיביוטיקה.

איך משהו שהורג חיידקים יכול להחליף אנטיביוטיקה, זו ההגדרה של אנטיביוטיקה ...
שתיים תשובות:
#1
+5
Lucky
2015-06-03 07:10:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני שאני עונה, אני חייב לומר שאני לא מסכים עם כמה טענות שנאמרו / משתמעות בשאלתך:

  • אנטיביוטיקה או כל טיפול לא ניתן להחליף פשוט באחר; יש לקחת בחשבון גורמים רבים, כגון סוג וחומרת האקנה, המיקרואורגניזם (ים) (החיידקים) הגורמים לבעיה ועוד רבים אחרים

  • שימוש מקומי באנטיביוטיקה בהחלט אינו גורם לעמידות לאנטיביוטיקה כשלעצמו , אך "ה שימוש הבלתי הולם בתרופות מיקרוביאליות, כולל גידול בעלי חיים, מעדיף את הופעתן ובחירתם של זנים עמידים, וזיהום לקוי שיטות מניעה ובקרה תורמות להופעה והתפשטות נוספת של עמידות מיקרוביאלית. " ( WHO)

באשר לתופעות הלוואי והסיכונים הפוטנציאליים של אפשרויות טיפוליות מסוימות - איש אינו יכול להבטיח באופן מוחלט שכל תוצאה אפשרית צפויה, אך אם יש ראיות לכך שסיכונים פוטנציאליים עולים על היתרונות, החומר / המוצר לא יאושרו על ידי גורמי הפיקוח.


עם זאת, קיימות אפשרויות טיפוליות טבעיות (על בסיס צמחי מרפא) לאקנה. . אחת מהן היא:

שמן עץ התה

Melaleuca alternifolia (עלמה ובטץ) צ'יל, Myrtaceae aetheroleum

על פי המונוגרפיה הצמחית של EMeA אחת האינדיקציות הטיפוליות שלה היא:

אינדיקציה 2

מוצר תרופתי צמחי מרפא מסורתי לטיפול בקטנה שחין (פרונקל ואקנה קל)

צורת השימוש בו:

הכנת צמחים בצורות מינון נוזליות וחצי מוצקות לשימוש בעור ( אינדיקציה 1-3)

אותו מסמך מכיל אמצעי זהירות, תופעות לוואי, התוויות נגד, פוסולוגיה וכו '.

פעילות אנטי מיקרוביאלית של שמן עץ התה (TTO) אושרה:

  • במבחנה במחקרים שונים

מכיוון שאתה מעוניין בהתנגדות לאנטיביוטיקה, החלק הזה עשוי להיות המעניין ביותר עבורך :

פעילות ה- TTO נגד חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה עוררה עניין רב, כאשר עד כה קיבלה Staphylococcus aureus (MRSA) עמידה למתיצילין. מאחר שהשערת הפוטנציאל לשימוש ב- TTO נגד MRSA הייתה (153), מספר קבוצות העריכו את פעילות ה- TTO נגד MRSA, החל מ- Carson et al. (31), שבדק 64 מבודדי MRSA מאוסטרליה ובריטניה, כולל 33 מבודדים עמידים למופירוצין. ה- MIC והריכוזים המינימליים של חיידקים (MBC) עבור המבודדים האוסטרלים היו 0.25% ו 0.5% בהתאמה, ואילו אלה עבור מבודדי בריטניה היו 0.312% ו 0.625% בהתאמה. דיווחים הבאים על הרגישות של MRSA ל- TTO לא הראו הבדלים גדולים בהשוואה לאורגניזמים הרגישים לאנטיביוטיקה (39, 58, 68, 106, 115).

מתוך: Melaleuca alternifolia (שמן עץ התה): סקירה של תכונות מיקרוביאליות ואחרות תרופות CF Carson, 1 KA Hammer, 1 ו- TV Riley1,2, *, Clin Microbiol Rev. 2006 Jan; 19 (1): 50–62.

  • in vivo - יעילות קלינית לפחות במחקר אחד

באותה מידה מקור:

אחד המחקרים הקליניים הקפדניים הראשונים העריך את היעילות של 5% TTO בטיפול באקנה על ידי השוואתו ל- 5% חמצן בנזואיל (BP) (14). המחקר מצא כי שני הטיפולים הפחיתו את מספר הנגעים המודלקים, אם כי BP ביצע ביצועים טובים משמעותית מ- TTO. קבוצת ה- BP הראתה פחות שמנוניות באופן משמעותי מקבוצת ה- TTO, ואילו קבוצת ה- TTO הראתה פחות קנה מידה, גירוד ויבש. קבוצת TTO דיווחה על פחות תופעות לוואי באופן כללי (27 מתוך 61 חולים) בהשוואה לקבוצת BP (50 מתוך 63 חולים).

האם ההשפעה תהיה חיידקית (הרג חיידקים) או בקטריוסטטי (עצירת רבייתם) תלוי בריכוז:

TTO הוא לרוב קוטל חיידקים באופיו, אם כי הוא עשוי להיות בקטריוסטטי בריכוזים נמוכים יותר.

#2
+2
Mike Pennington
2015-04-01 07:18:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שואל על אפשרויות טבעיות רק להרוג חיידקים באקנה; אפשרויות אלה צריכות להחליף אנטיביוטיקה בלבד.

השתמש ב חומץ תפוחים, אך לא מדולל (4 חלקים מים, 1 חלק חומץ, זה 1/4 כוס חומץ בכוס מים אחת) הערה 1 sup>.

עכשיו ספוג אותו על הפנים שלך עם סמרטוט או כדורי צמר גפן; זה:

חסרונות: הוא מריח עד שמים גבוהים עד שהוא מתייבש או שאתה שוטף אותו, אבל אם אתה עושה את זה בלילה לאף אחד חוץ מבן הזוג שלך לא אכפת. זה בטוח לשטוף לאחר כחמש דקות.


הערה 1 אתה יכול לקבל כוויות כימיות מחומץ תפוחים לא מדולל, כדי להיות בטוח כדי לדלל את זה. כמו כן אנשים מסוימים עם עור רגיש במיוחד עשויים להגיב אליו, לכן הקפד לבדוק אותו תחילה באזור קטן בפנים שלך (כגון מתחת לסנטר). אם יש לך תגובה, אתה יכול לנסות לדלל אותה יותר.

האם יש ראיות מדעיות לטענותיך? בעוד שלך [הראשון] (http://www.webmd.com/diet/apple-cider-vinegar-and-health?page=1) ו- [השני] (http://en.wikipedia.org/wiki/Vinegar # Antimicrobial_and_medicinal) דיבור על חומץ תפוחים, הם לא מזכירים אקנה. [השלישי] שלך (http://www.cosmeticsandtoiletries.com/formulating/category/skincare/premium-Keratolytic-Treatments-for-Acne-A-Review-208733901.html) ו- [הרביעי] (http: // en. wikipedia.org/wiki/Sebaceous_gland#Acne) עוסקים באקנה, אך הם אינם מזכירים חומץ תפוחים.
כמו כן, מדוע הוא צריך להיות "גולמי, אורגני, לא מסונן ולא מפוסטר"?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...