שְׁאֵלָה:
האף שלי לוחץ הרבה
Tim
2015-04-05 00:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני לוחץ באף, זה עובר מבצביעה של 2.5 ס"מ ל 0.5 ס"מ בלבד:

enter image description here

למה זה, וזה משהו לדאוג על אודות? (אני בן 12 למקרה שזה משנה)

האם זה הילד שלך בתמונה?
@Pacerier אחותי :)
אחד תשובה:
anongoodnurse
2015-04-05 23:03:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האף שלך דחיס בצורה מרשימה! עם זאת, אם אין לך בעיות אחרות, אין שום דבר רע בזה.

אתה צעיר ויש לך פחות עצם ויותר סחוס באף ביחס לגודלו מאשר למבוגרים. אם אתה מוצא ולוחץ על האף של ילדים אחרים בגילך, אז עשה זאת עם מבוגרים, תבחין בהבדל משמעותי בין המבוגרים לילדים, אם כי לא כל האף של הילדים ישתטח כמוך.

אף שאף שונה, בתמונה זו ניתן לראות אישה וילד צעיר. האף שלהם שונה לגמרי באורכם. התינוק יהיה מאוד דחיס. האישה, לא כל כך.

enter image description here

זהו אף של צעירה עם התוויות של המבנים הבסיסיים. סחוס המחיצה, מלמעלה כמעט עד לתחתית בין הנחיריים ושני סחוסי האף הרוחביים העליונים מתמזגים יחד ועצם האף. (סחוסי האף התחתונים אינם מתמזגים, כך שקצה האף תמיד נשאר גמיש מאוד. סחוסי האף התחתונים שלך מהווים יותר מהאף שלך מזה שלה, ולכן יותר מהאף שלך גמיש.)

האף שלך יהיה כפוף תלוי כמה זמן עצם האף שלך - היא ארוכה יותר מאשר אצל אחרים, והיא ארוכה יותר אצל מבוגרים מאשר ילדים. עצם האף שלך - החלק הקשה באמת שמבצבץ בין הגבות שלך - עשויה להיות קצרה, מה שהופך את האף שלך לדחוס יותר.

enter image description here

אמרתי בהתחלה "אם אין לך שום בעיות אחרות ". הניחו את האצבע המורה על השפה העליונה ולחצו חזק מספיק בכדי שתוכלו להרגיש את השיניים והחניכיים. כעת הזז את כל האצבע כלפי מעלה לעבר הקולומולה (היא מפרידה בין שני הנחיריים מבחוץ.) האם הרגשת עצם קשה מעל שפתך (זה סוג של משולש בצורת הבסיס - כנגד שפתך - רחב יותר מהקצה (שמתמזג) עם סחוס המחיצה.) אם אין לך עצם שם, עליך לבקש מהרופא שלך לבדוק את האף שלך לכל מקרה.

חריגות מולדות של האף הן נדירות מאוד ומופיעות אצל 1/20,000 ל -1 / 40,000 תינוקות, אז מאוד לא סביר שיש לך אחד כזה. לרוב הם קשורים לבעיות פנים אחרות, למשל סנטר קטן (אני יכול לראות את שלך, וזה בסדר). אם אתה יכול לנשום כרגיל דרך האף שלך, והטריק היחיד שאתה יכול לעשות עם גופך הוא לשטח את האף (טריק מסיבות נהדר!) אתה בסדר גמור.

מולדים מבודדים היעדרות חלקית של סחוס האף לרוחב התחתון השמאלי: דוח מקרה
מומים מולדים באף

כאן חשבתי שזו שאלה מטופשת ... זו הייתה תשובה נהדרת, והוכחת שתמיד יש הזדמנות לחינוך. נראה שחסר משהו בפסקה השנייה עד האחרונה, "אם אתה נוטה להיות ..."?
@Susan, גם אם אין תשובה, מדוע זו שאלה מטופשת?
@Pacerier התכוונתי לציין שהתשובה של אחות מטופלת הוכיחה אותי לא בסדר בעניין. אבל אם אתה רוצה שאסביר את הרושם הראשוני שלי ... כנראה בגלל שזה נראה כמו גרסה פיזיולוגית רגילה שאינה רלוונטית במיוחד לבריאות ואינה מצריכה הסבר. כפי שהתברר, אכן היה מה להסביר, אז טעיתי. זה קורה. :-)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...