שְׁאֵלָה:
אם אני חושב שהחפרפרת שלי משתנה, מה עלי לעשות?
Tom Medley
2015-04-07 15:36:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אני חושב ששומה השתנתה, או שבן זוגי חושב שהם הבחינו בשינוי, מה עלי לעשות בנידון? האם יש דרך לברר בוודאות אם שומה השתנתה?

האם יש לו שיער צומח? האם ראית רופא בנושא בעבר?
אבחון מצבו הרפואי של אדם מסוים אינו נושא אצל [health.se]. אם אתה או מישהו שאתה מכיר מתמודד עם המצב המתואר בשאלה זו, אנא פנה לרופא מוסמך באזורך.
@Shog9 אני קצת מאחור עם הרהורי מטא, האם שאלה כללית (ראה עריכה) בסדר?
בעיני זו, כמו שאמרת, שאלה "אתה צריך לראות רופא" (או לפחות להתקשר, הוא / היא יגיד לך אם יש צורך בביקור). אז ענית על זה נכון ובאותה עת זה צריך להיות סגור ...
(אני מתייחס ל http://meta.health.stackexchange.com/questions/139/what-should-we-do-with-questions-where-the-answer-is-clearly-see-a-doctor, למרות שזה עדיין נדון ברור)
לאחר בדיקת העריכה שלך, הצבעתי להשאירה סגורה. שאלת הבסיס שלך היא עדיין "מה עלי לעשות", והתשובה היא עדיין - "לפנות לרופא".
אחד תשובה:
#1
+7
Tom Medley
2015-04-07 15:36:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש להגיע לרופא או לרופא עור מייד

שומה משתנה היא אינדיקטור למלנומה אפשרית. מלנומה מתפשטת מהר מאוד ושיעורי התמותה עולים במהירות אם היא נשארת לגדול.

הנה מידע על מה לחפש, ואינדיקטורים פוטנציאליים למלנומה (NHS בבריטניה) .

מלנומות בדרך כלל נראות כנקודה כהה וצומחת במהירות שלא הייתה לפני כן, או שומה קיימת שקדמה לשינוי גודל, צורה או צבע ומדממת, מגרדת או מאדימה.

מומחה יוכל לבצע אבחון ולייעץ לך בבדיקות עתידיות. אם הם חושבים שזו יכולה להיות מלנומה, הם יסירו את השומה ויבצעו ביופסיה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...