שְׁאֵלָה:
האם ממתיקים מלאכותיים בטוחים?
Nate Barbettini
2015-04-01 03:26:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שיש הרבה רעש לגבי סיכונים בריאותיים בצריכת ממתיקים מלאכותיים, במיוחד אספרטיים וסכרין. מקורות רבים טוענים כי כימיקלים אלה טומנים בחובם סיכונים עצומים להתפתחות סרטן ובעיות נוירולוגיות.

האם עלי להיות מודאג? האם צריכה מתונה (נניח, כמה משקאות מוגזים דיאטטיים בשבוע) של ממתיקים מלאכותיים נחשבת בטוחה על ידי המחקר הקיים כיום?

אני חושב שבקשת ממתיקים היא בדרך כלל רחבה מדי, מכיוון שכל אחד מהם עשוי ממשהו אחר ויכול להיות שיש לו תופעות לוואי שונות. לכן אני חושב ששאלה אחת לכל סוג ממתיק שונה צריכה להיות סבירה יותר.
שתיים תשובות:
#1
+21
TheEnvironmentalist
2015-04-01 05:48:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מבוא

היו מחקרים רבים בנושא זה, ויש מספר ממתיקים מלאכותיים, ולכן להלן דיון בשלושה מהחשובים ביותר, סכרין, ציקלמט ואספרטיים, וכן כשלושה נוספים המאושרים כיום לשימוש במזון על ידי ה- FDA, אשלגן אססולפם, סוכרלוז וניאוטאם, בפירוט פחות.

סכרין

היו מעל 50 מחקרים שדנו בסכרין , במיוחד השפעותיו על חולדות, במיוחד בנוגע לסרטן. כ -20 מתוכם היו מעורבים בחולדות שצרכו סכרין במשך למעלה מ -1.5 שנים, מתשע עשרה מהן לא מצאו הבדלים משמעותיים בין חולדות שניזונו מסכרין לבין חולדות שלא האכילו סכרין. 1 המחקר חיובי לסרטן. אכן מצא קשר בין סכרין לסרטן שלפוחית ​​השתן, אך השתמש בסוג חולדות הרגיש לסרטן שלפוחית ​​השתן. 2 3

היו גם מחקרים רב-דוריים בהם סוכרין הוזן לחולדות וצאצאיהם, ומצא כי חולדות זכר, דור שני שניזונו מסכרין היו בסיכון גבוה יותר לסרטן שלפוחית ​​השתן מאשר לזכר, שני- חולדות הדור לא האכילו סכרין. 4 5 עם זאת, לא ניתן היה למצוא את אותו קישור בבני אדם, כמחקרים גילו שסרטן בחולדות אינו מנבא טוב סרטן בבני אדם. לדוגמא, מינונים נמוכים של ויטמין C גורמים לסרטן בחולדות. 6 ללא הוכחות חותכות הקושרות סכרין לסיכון לבריאות האדם, הוסרו האיסורים על סכרין, לפחות בארצות הברית. מדינות. 7

Cyclamate

לאחר שאושר על ידי ה- FDA לשימוש במזון בשנת 1951, הפך cyclamate למלאכותי נפוץ ממתיק במשקי בית אמריקאיים. לאחר מחקר שנערך בשנת 1969 מצא קשר בין סרטן cyclamate ושלפוחית ​​השתן אצל חולדות, 8 ה- FDA אסר על cyclamate במזון.

מאוחר יותר נערך מחקר ארוך טווח שבו קופים הוזנו בקיקלמט מדי יום במשך 24 שנה. קבוצה אחת הוזנה בקיקלמט במינונים המקבילים ל- 6 פחיות סודה דיאטה ביום, אחרת במינונים המקבילים ל -30 פחיות סודה דיאטה ביום. המחקר הגיע למסקנה כי אין קשר מובהק בין ציקלמט לסרטן בקופים. 9 אמנם הוגשה עתירה ל- FDA להסרת האיסור על ציקלמט. העתירה אינה נשקלת באופן פעיל מסיבות שאינן קשורות לסרטן. 10

Aspartame

אושרה לשימוש במזון על ידי ה- FDA בשנת 1981, מחקר משנת 1996 הצביע על קשר אפשרי בין עלייה כללית בשכיחות הגידול במוח לבין אספרטיים. 11 עקבו אחר מחקרים רבים, מהגדולים שבהם לא מצאו קשר בין צריכת אספרטיים לגידולים במוח, 12 וללא קשר בין צריכת אספרטיים לשינויים בתפקוד המוח. 13

בשלב מסוים, מאמר מערכת שנועד להתייחס ישירות למחקר משנת 1996 גילה כי המסקנה היא במידה רבה תוצאה של כשל אקולוגי, למעשה הנחה עיוורת. 14 כמובן, זהו מדגם קטן ממספר רב של מחקרים שנערך, כולל מחקר אנושי שמצא מעט ראיות לכך שאספרטיים עשוי לשמש כמסרטן מוח אנושי. 15

בסופו של דבר, ה- FDA שחרר הצהרה המציינת הודעה לעיתונות של הרשות האירופית לבטיחות מזון. בהצהרה, בנוסף להצהרה על כוונתה לחקור טוב יותר את האספרטיים, נאמר כי לא הוצג בפני ה- FDA מידע מדעי שיתמוך בשינוי מסקנותיו לגבי בטיחות האספרטיים. 16

אשלגן אססולפם, סוכרלוז וניאוטאם

אשלגן אססולפם אושר על ידי ה- FDA לשימוש במזון בשנת 1988. סוכרלוז אושר על ידי ה- FDA לשימוש במזון בשנת 1998 Neotame אושרה על ידי ה- FDA לשימוש במזון בשנת 2002.

ה- FDA מצהיר כי סקר יותר מ -100 מחקרי בטיחות לפני שאישר ממתיקים אלה, וכי תוצאות מחקרים אלו לא הראו שום הוכחה לכך שממתיקים אלה גורמים לסרטן או מהווים איום אחר לבריאות האדם. 17

בקיצור

נערכו מספר מחקרים שבדקו את בטיחותם של ממתיקים מלאכותיים נפוצים, עם תוצאות מעורבות. עם זאת, נראה שמסקנת המניין היא שגם במינונים גבוהים מאוד, חומרים אלה בטוחים למאכל אדם. שים לב, עם זאת, מספר דברי מתיקה מלאכותיים לא נדונו לעיל, חלקם עלולים להוות סיכונים בריאותיים.

#2
-5
kenorb
2015-04-16 19:59:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aspartame

ידוע גם בשם: NutraSweet, שווה, שווה-מידה, פינוק, כפית, Canderel, E951, APM וכו '.

בטיחות חששות והשפעות בריאותיות

ישנם למעלה מ -90 תסמינים בריאותיים המיוחסים לאספרטיים שהוגשו ל- FDA.

Symptoms attributed to aspartame in complaints submitted to the FDA

זה כולל ירידה בסרטן, גידולים , ליקוי ראייה או אפילו עיוורון ( רעילות למתנול), ליקויי שמיעה, נוירולוגיים, פסיכולוגיים, פסיכיאטריים, חזה, מערכת העיכול, עור ואלרגיות, בעיות אנדוקריניות ומטבוליות ועוד רבים אחרים.

בנוסף, הסימפטומים של רעילות אספרטיים כוללים: נזק מוחי, מומים מולדים, כיבים פפטיים וכו '.

כאבי ראש הם התסמין השכיח ביותר המדווח על ידי צרכנים 2007 sup>.

מקור: תופעות לוואי של אספרטיים ברעל מתוק

עם זאת, ה- FDA ניתח 251 דיווחים על התקף הקשור באופן אנקדוטלי לאספרטיים צריכה (שהתקבלה באמצעות ARMS בין השנים 1986–1990) והגיעה למסקנה שכמחציתם היו גבוהים סביר להניח שלא תהיה קשורה לאספרטיים 1992, 2002 . מחלוקות פוליטיות ורפואיות מאז אישורו הראשוני על ידי ה- FDA מאז 1974.

בנובמבר 1996 דיווח ג'ון וו. אולני, כי שיעורי גידולי המוח עלו במשך 17 שנה עם עלייה פתאומית של 10% שלוש שנים אספרטיים הוצג. אולני קשר את המוטגניות של אספרטיים לתפקוד האספרטט כמעביר עצבי אקסיטוטוקסי. sup> 1999 .

ב- מחקר משנת 2006 דווח על מספר גידולים מסוגים ואתרים שונים.

עוד מחקר משנת 2007 הראה סרטן רב-פוטנציאלי ברמת מינון הקרובה לצריכה היומית המקובלת על בני האדם והשפעותיו המסרטנות מוגברות.

מחקר עצמאי נוסף במימון 2,5 שנים מצא גידולים עצומים כתוצאה מהכנסת אספרטיים בצורה של חבילות NutraSweet במי השתייה של 60 חולדות (מנה המקבילה לזו של 14 פחיות דיאטה - מספר נחשב 'סביר' על ידי ה- FDA - יחס של 50 מ"ג לק"ג):

מתוך 30 הנקבות בקבוצת האספרטיים, 20 או 67% פיתחו גידולים בגודל של כדורי גולף ומעלה. שבעה גברים מקבוצת האספרטיים פיתחו גידולים גלויים - 23% מכלל הזכרים על אספרטיים.

ניסוי זה הביא לספר: הניסוי שלי לאספרטיים: דוח מאזרח פרטי כמו גם גרסת הסיכום הקצרה יותר האם התזונה שלך סודה הורגת אותך? תוצאות מניסוי האספרטיים שלי.

מקור: הניסוי שלי לאספרטיים ( DOC)

חוקר האספרטיים, ד"ר סופריטי, עשה זוג מחקרים דומים לאינס-בראון, ובמחקר הראשון שלו נמצא כי צריכה של מקבילה של 4 עד 5 בקבוקים של סודה דיאטטית ליום הניבה שיעורי גידול סרטניים גבוהים בקרב רבים מהנבדקים שלו.

מחקרים כאלה הראו כי אספרטיים יכול להניב כימיקלים מסוכנים אחרים כמו מתנול ו פורמלדהיד.

ראה גם:


אני אופן הפעולה

עם בליעתו, האספרטיים מתפרק לשלושה מרכיבים עיקריים 2004 :

  • חומצה אספרטית,
  • פנילאלנין,
  • מתנול (רעיל מאוד, ראה: הרעלת מתנול).

עם זאת, על פי מחקרים סביר להניח שהמתנול מאספרטיים אינו מהווה דאגה בטיחותית 2007 .

משקל הראיות הקיימות הוא שאספרטיים בטוח ברמות הצריכה הנוכחיות כממתיק לא נוטרטיבי.

מסקנה

אספרטיים נמצא בטוח למאכל אדם על ידי יותר מתשעים מדינות ברחבי העולם עם עם גורמי ה- FDA המתארים את האספרטיים כ"אחד מתוספי המזון שנבדקו ונחקרו ביסודיות שהסוכנות אישרה מעולם " 1999 .

הסוכנות אומרת כי יותר מ -100 מחקרים טוקסיקולוגיים וקליניים שבדקו מאשרים כי אספרטיים בטוח לכלל האוכלוסייה.

למרות ש NutraSweet Co. אמרה כי היא מתכננת לצאת מעסקי ייצור אספרטיים כדי להתמקד בקווים רווחיים יותר של תחליפי סוכר, אשר יביאו לסגירת מפעל עד סוף השנה MW .

מהיכן מספרך "83 מתוך 90 מחקרים עצמאיים"?
@Sterno זה מה [Dr. הכריז ראלף וולטון] (http://www.mpwhi.com/answering_monsantos_denial.htm).
אתה מציין ברצינות ניסוי שאדם פרטי ביצע, שאפילו לא מתחיל לתאר את הניסוי בפירוט הכרחי וחסר בכלל סטטיסטיקה? ניסויים בבעלי חיים הם קשים, אי אפשר פשוט לעשות אותם בבית ללא הידע והציוד הדרושים, התוצאות חסרות משמעות לחלוטין.
@MadScientist זה גיבוי על ידי מחקרים רבים אחרים, הוספתי 2006 & 2007. וזה רק קשור לפרשנות, אם כמות הגידולים בטווח הנכון או לא.
אני לא בטוח שציטוט של בחור לפני 60 דקות לפני 2 עשורים שווה לחזור כאילו זה מידע עדכני ומדויק.
"ד"ר בטי מרטיני מ- Mission Possible International עובדת עם משרד עורכי דין מחוץ לניו יורק ומבצעת חיפוש אחר קורבנות אספרטיים לצורך שמירה אפשרית כלקוחות פוטנציאליים." זהו ניגוד עניינים, מה שהופך את mpwhi לאתר לא אמין. יתר על כן, sweetpoison.com מנסה לשווק את "רעל מתוק" את הספר, מה שהופך את עצמו גם לניגוד עניינים.
@kenorb זה יכול להיות מתסכל ומבלבל לנסות להבין מה אמין או לא, אבל הוויקי שאנחנו מצטטים לעתים קרובות הוא רק רעיון כללי. ראשית, יש לשאול "מי נותן חסות לחומר?" ואז "מדוע המידע הזה כאן?", "בן כמה המידע והאתר הזה? האם הוא מעודכן?", ו"מאיפה המידע מגיע? ". אלה שאלות ראשוניות נהדרות לחקירת מקורות! נ.ב- תודה שעזרת לנקות חלק מהתשובות שלי. אני מאוד מעריך את הזמן שבילית בהם. חלקם הרגשתי שהם פחות בונים, אבל בסך הכל, עדיין מועילים! :) התגובות שלי עשויות לעזור גם!
+1 שנתתי לך נועד בעיקר לתרשים של משרד הבריאות ושירותי אנוש, אבל גם הדברים האחרים היו מעניינים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...