שְׁאֵלָה:
כמה מדויקים הזמנים של כמה זמן לחכות בין גלולה?
Scimonster
2015-04-01 11:44:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדור של 120 מ"ג של Sudafed (פסאודואפדרין הידרוכלוריד), למשל, נמשך 12 שעות. אינך אמור ליטול גלולה נוספת של סודאפ לפני שמסתיימות 12 השעות.

עד כמה מדויקת מגבלת 12 שעות זו? האם עלי לחכות לפחות 43200 שניות בין כדורים? כמה מרחב פעולה יש? האם אוכל ליטול את הגלולה השנייה מספר דקות (5? 10? 30?) לפני שנגמר הזמן?

שים לב ש- Sudafed משמש כדוגמה כאן. הדבר אמור לחול על כל תרופה אחרת עם מגבלת זמן.

האם אתה שואל ספציפית על Sudafed, או באופן כללי (כפי שמציע הכותרת) ו- Sudafed הוא רק דוגמה?
@kenorb המשפט האחרון שלי קובע בבירור שהוא Sudafed הוא דוגמה.
השאלה רחבה מאוד, במיוחד בהתחשב בשורה האחרונה "צריך לחול על כל תרופה עם מגבלת זמן". אינו לוקח בחשבון תרופות או בעיות בריאות אחרות של האדם, או שאנשים מסוימים מטבוליזם תרופות מהר או איטי יותר מאחרים.
אני מצביע לסגור את השאלה הזו כנושא מהנושא, כי במקרה של ספק, רק רופא או רוקח יכולים לענות בערך
אם זה היה ערוך לתרופה ספציפית אחת, אולי נוכל לשמור עליה, אבל אני מצביע לסגור לעת עתה כי המגבלה תלויה בכל כך הרבה דברים. ראשית יש את קצב חילוף החומרים כפי שג'ון הזכיר, ואז יש את הכמות בכל פעם שהרופא אומר לך לקחת באמצעות אומדן של קצב חילוף החומרים שלך, ואז יש אפשרות שדלג על אחד עשוי לדרוש ממך לקחת יותר במהלך הצריכה הבאה שלך או שזה יכול להיות שעליך להמשיך לקחת את אותה כמות כדי למנוע מנת יתר, וכן הלאה.
אחד תשובה:
#1
+10
Maulik V
2015-04-02 12:05:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלה טובה אם כי רחבה!

ובכן, הכל תלוי ב'גלולה 'או' התרופה 'בה אתה נמצא. לתרופות שונות יש מחצית חיים שונים. ו'מחצית החיים 'הוא הגורם שקובע בעיקר את' המינון / תזמונים '.

אבל אם אתה מקיים הנחיות כלליות, כל הרופאים מסכימים על דבר אחד:

קח גלולה שהוחמצה ברגע ש אתה זוכר אותה. אבל אז, אם זה כמעט הזמן למינון הבא, דלג עליו. עם זאת, אל תעשה חזק > אי פעם לקחת שני גלולות יחד (לפצות על המנה החמיצה).

השיטה הטובה ביותר היא לשאול את הרופא המטפל בנושא. הם יכולים לומר לך במדויק מה עליך לעשות (אם כי רובם מייעצים למה שכתבתי).

לחצתי על שאלה זו כדי לתת תשובה כמעט זהה לשלך, אם כי אני ממליץ לך להעביר מידע נוסף מקישור הצד השלישי לתשובתך (בפרט לכלול מידע על ריכוז יעיל מבחינה טיפולית)
יש לכך תשובה טובה, אך כאן בנושא בריאות אנו ממליצים מאוד להשתמש בהפניות. הם הדרך היחידה בה אנו יכולים לדעת אם המידע אמין או לא. אם אתה מתקשה למצוא מקורות טובים, בדוק, [מהם מקורות אמינים?] (Http://meta.health.stackexchange.com/questions/112/what-are-reliable-sources) אם אתה רוצה ללמוד עוד על עמדת האתר שלנו לגבי תשובות ללא הפניות, בדוק, [האם יש למחוק מיד תשובות ללא הפניות?] (http://meta.health.stackexchange.com/questions/283/should-answers-without-references-be-immediately נמחק)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...