שְׁאֵלָה:
האם חיסונים גורמים לאוטיזם?
Nate Barbettini
2015-04-06 09:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי שאלת הפגיעה בחיסון הייתה קיימת לפחות כמו חיסונים 1 . באופן ספציפי, הטענה לפיה חיסונים עלולים לגרום או לתרום לאוטיזם נדונה מאוד בעשור האחרון. רבים טוענים שיש קישור מסוכן (אולי נסתר).

מה המצב הנוכחי של המחקר הרפואי בנושא זה? יכול להיות שיש קנוניה בתעשיית התרופות לכסות קישור?

ראה גם [שאלה קשורה בנושא סקפטיקס SE] (http://skeptics.stackexchange.com/q/607).
אתה שואל על קונספירציה: למעשה הייתה קנוניה בחוקר מוכר עכשיו ליצור את הקישור במקום בו לא היה קשר. עורכי הדין שילמו לו על מנת למצוא קישור; והוא פיתח חיסון במינון יחיד והיה צריך לגרום לאנשים להתרחק מ MMR. הקומיקס הזה מסביר את זה יפה. http://tallguywrites.livejournal.com/148012.html
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
michaelpri
2015-04-06 11:45:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה היה סכסוך שנוי במחלוקת במשך זמן רב וזה יכול להיות כרוך בהרבה דעה אישית, אבל אנסה לענות על זה בצורה מדעית ככל האפשר.

לא היו ראיות קיימא. שחיסונים אכן גורמים לאוטיזם. הוצעו כמה תיאוריות שונות מדוע חיסונים עלולים לגרום לאוטיזם, כמו למשל המרכיב בחלק מהחיסונים שטימרוזל מזיק, אך כל אלה הוכחו על ידי ניסויים רבים ושונים.

מקורות אמינים רבים כגון ה CDC 1 אומר כי אין קשר בין אוטיזם לחיסונים. דו"ח משנת 2011 2 ממכון הרפואה שבדק 8 חיסונים שונים הן על מבוגרים והן על ילדים הראה שהחיסונים בטוחים מאוד.

מחקר 2013 CDC 3 נוסף למחקר שהראה כי חיסונים אינם גורמים ל- ASD. המחקר בחן את מספר האנטיגנים (חומרים בחיסונים הגורמים למערכת החיסון של הגוף לייצר נוגדנים הלוחמים במחלות) מחיסונים בשנתיים הראשונות לחייו. התוצאות הראו כי הכמות הכוללת של אנטיגן מחיסונים שהתקבלה הייתה זהה בין ילדים עם ASD לבין אלו שלא היו עם ASD.

ה- CDC מימן גם מחקרים רבים אחרים על מרכיבי חיסונים ו הקישורים שלהם לאוטיזם, במיוחד תימרוסל 4 , מרכיב מבוסס כספית המשמש בכמה חיסונים. מחקרים אלה הראו "אין קשר בין חיסונים המכילים תימרוזל ל- ASD, כמו גם אין קשר בין חצבת, חזרת ואדמת (MMR) ו- ASD בילדים."

הרשימה המלאה מחקרי CDC על הקשר בין חיסונים לאוטיזם 5

אלה די משכנעים, אבל אי אפשר להסתמך רק על מקור אחד, נכון?


גיליון בעיתון אוקספורד 6 מראה גם כיצד למרות שהיו טענות רבות שחיסונים אכן גורמים לאוטיזם, אין כאלה מחקרים המסייעים לתמיכה בטענה זו.

עלייה עולמית בשיעור האבחנות באוטיזם - המונעות ככל הנראה על ידי קריטריונים אבחוניים מורחבים והגברת המודעות - העלתה חשש כי חשיפה סביבתית כמו חיסונים עלולה לגרום לאוטיזם. תיאוריות לאסוציאציה משוערת זו התמקדו בחיסון נגד חזרת-חזרת-אדמת (MMR), תימרוסל ומספר גדול של חיסונים הניתנים כיום. עם זאת, גם מחקרים אפידמיולוגיים וגם ביולוגיים אינם תומכים בטענות אלה.

מחקר אחד שהתקיים בבריטניה בין השנים 1979-1992 7 מצא שלמרות שחלה עלייה במקרים של אוטיזם, לא הייתה זינוק בכמות המקרים כאשר החיסון נגד חזרת-חזרת-אדמת (MMR), חיסון שנוי במחלוקת נוסף, הונהג בשנת 1988.

מחקר שנערך בשנת 2003 במטרופולין אטלנטה 8 , ג'ורג'יה השווה את הגילאים שניתן לחיסון MMR בילדים עם אוטיזם לעומת הגיל שילדים ללא אוטיזם קיבלו. התוצאות היו ששיעור הזמן שהילדים התחסנו בשתי קבוצות הביקורת היה דומה.

הערך באוקספורד ג'ורנל הזכיר מחקרים רבים אחרים שבדקו את הקשר בין חיסוני MMR לאוטיזם ולא היו ראיות מתקבלות על הדעת. .

מרכיב החיסון הנוסף שאומרים שהוא גם גורם לאוטיזם הוא תימרוסל, אותו הזכרתי קודם. גיליון אוקספורד ג'ורנל מציג גם מחקרים אודות קישור זה.

מחקר בפינלנד 9 עזר להראות כי אין קשר בין תימרוסל לאוטיזם. . למעשה, מקרים של אוטיזם גדלו בשנת 1992 לאחר שהופסקו חיסונים המכילים תימרוסאל.

מחקר אחר בבריטניה 10 גם הפריך את התיאוריה כי תימרוסל גורם לאוטיזם. הם גילו כי חיסונים המכילים תימרוסל עשויים אפילו להשפיע לטובה על ילדים.

היו גם מחקרים רבים אחרים שמבטלים את הקשר בין תימרוסל לאוטיזם.

תיאוריה אחרונה שהוצעה היא שחיסונים מרובים המועברים לילד בו זמנית יכולים להחליש את מערכת החיסון שלהם ולגרום לאוטיזם. תיאוריה זו לוקה במספר סיבות.

מאמר זה 11 השתמש בנתונים ממחקרים רבים ומצא כי חיסונים אינם מציפים ומחלישים את מערכת החיסון של התינוק. . תינוקות מסוגלים להגיב היטב לחיסונים הרבים הניתנים להם.

מחקר אחר 12 מצא כי חיסונים לא מחלישים את מערכת החיסון כל מחלה. הם לא הצליחו למצוא קשר עקבי בין מחלות זיהומיות לחיסון.


כל העדויות המדעיות הללו מותירות שאלה אחת שנותרה לענות עליה.

מדוע אנשים מאמינים שחיסונים גורמים לאוטיזם? (חלק זה יקבל עוד דעה שאולי תרצה, אבל זה הכרחי)

מחקר מרמה משנת 1998 13 sup > מאת אנדרו ווייקפילד ועמיתיו הייתה אחת הסיבות העיקריות שהמחלוקת הזו בנושא חיסונים ואוטיזם החלה. היא השתמשה בנתונים מזויפים 14 כדי לתמוך בטענתם כי חיסון ה- MMR גרם לבעיות התפתחותיות ולתסמיני אוטיזם אחרים. מחקר זה הוחזר מאז מכיוון שהוכח שהוא שקרי. ד"ר ווייקפילד, רופא בבריטניה, הודח מהמרשם הרפואי בגלל השתתפותו בהונאה זו.

WebMD 15 מדבר גם על מדוע עדיין ישנם אנשים המאמינים כי חיסונים הם הגורם לאוטיזם.

וכשמשהו רע קורה לילד, אנשים דורשים לדעת מה או מי אשם. "הורים משוועים למטרה", אומר דייוויד טיילו, MD, רופא ילדים בגרינסבורו, צפון קרוליינה, ונשיא האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP).

"זה מצב נורא. מרגיז משפחות וזה מרגיז אותי ". אבל כל הפחד והכעס בקשר לחיסונים אינם במקומם, הוא אומר. "פשוט אין שם כלום."

נראה שרוב האנשים הטוענים כי חיסונים גורמים לאוטיזם מחפשים רק מה שאשם במה שקורה לילדים. הורים רבים עלולים לכעוס כאשר הם מגלים שילדם סובל מאוטיזם, והם מכניסים את הכעס הזה נגד חיסונים.

ישנם כמה טיעונים הגיוניים שאנשים עשויים להציג, כגון שינוי התנהגות ילדם לאחר קבלת חיסונים. זה בעיקר צירוף מקרים, מכיוון שרוב הילדים מחוסנים בערך באותו זמן שמתחילים להופיע תסמיני אוטיזם (בדרך כלל 12-18 חודשים) 16 . מלבד זאת וכמה מהטיעונים שהוזכרו קודם, אין כמעט שום סיבה להאמין שחיסונים גורמים לאוטיזם.


[ 1] CDC - חיסונים אינם גורמים לאוטיזם

[ 2] השפעות שליליות של חיסונים: ראיות וסיבתיות

[ 3] חשיפה מוגברת לחלבונים ומגרים נוגדנים ומגרים בחיסונים אינה קשורה לסיכון לאוטיזם

[ 4] CDC - שאלות נפוצות על Thimerosal

[ 5] CDC - חיסונים ואוטיזם: סיכום מחקרים שנערכו או ממומנים על ידי CDC

[ 6] חיסונים ואוטיזם: סיפור של השערות משתנות

[ 7] אוטיזם וחיסון נגד חצבת, חזרת ואדמת: אין עדויות אפידמיולוגיות לקשר סיבתי

[ 8] גיל בתחילה חיסון נגד חזרת-חזרת אדמת אצל ילדים עם אוטיזם ובקרת התאמה לבית הספר cts: מחקר מבוסס אוכלוסייה במטרופולין אטלנטה

[ 9] תימרוסאל והתרחשות האוטיזם: אקולוגית שלילית עדויות מנתונים מבוססי אוכלוסייה דנית

[ 10] חשיפה של תימרוסל אצל תינוקות והפרעות התפתחותיות: מחקר עוקבה פוטנציאלי בבריטניה אינה תומכת בעמותה סיבית

[ 11] מתייחס לדאגות של הורים: האם חיסונים מרובים מציפים או מחלישים את מערכת החיסון של התינוק?

[ 12] חיסון DTP ורגישות למחלות זיהומיות

[ 13 ] הוחזר: היפרפלזיה איאל-לימפואידית-נודולרית, קוליטיס לא ספציפית והפרעה התפתחותית מתרחשת אצל ילדים

[ 14] חיסון MMR ואוטיזם: תחושה, הפרכה, נסיגה והונאה

[ 15] WebMD - אוטיזם-חיסון קישור: ראיות אינן מפיגות את הספקות

[ 16] מתי ילדים בדרך כלל מראים תסמינים של הפרעת ספקטרום האוטיזם (ASD)?

ואכן, לאור כל המחקרים ההפוכים, _למה_ אנשים ממשיכים להאמין שחיסונים מובילים לאוטיזם היא ככל הנראה השאלה היחידה שלא נענתה. הייתי מציע כי "מכיוון שמסקנות עמיתים שניתנו בתמיכה מחקרית אינן מתפשטות באותה קלות כמו שמועות" היא גם סיבה תקפה לכך. או, אנשים פשוט לא _ יודעים_ שהמדע לא הצליח ליצור קישור, ולא לדעת שזה די מסוכן.
יש לי חששות מה"אנחנו לא יכולים למצוא את הקישור אז זה בסדר "שמגדלים * הרבה * בבריאות (לפני 30 שנה הם צילמו את כפות הרגליים של הילד כדי להתאים אותן לנעליים). אין זה סביר שהם אכן יגרמו לכך, ומאמר המערכת החיסונית (שזה מה שהאמנתי גרם לו) הוא התייחסות טובה. אז, לתשובה, ולהביא אותי להיות קצת יותר סקפטי, +1 @michaelpri. (אני עדיין אביא את הילדים שלי לחיסון בנפרד - אין הרבה טעם לקחת סיכונים, במיוחד מכיוון שהוא פועל במשפחה ...) `
@Jaydles כן, זו נקודה טובה. ערך את זה, תודה :)
תשובה זו נמצאת ממש על רקע טלאים; אתה עושה קצת מאמץ לקשר את הקישורים שאתה מספק לשאלה ולהסביר את המסקנה, אך המבנה רעוע. אני ממליץ להפיל את ה- "tl; dr" ולפתוח בסיכום שבו אתה ממשיך לגבות באמצעות הפניות בחלק הבא. לבסוף, החלק האחרון שלך ("מדוע אנשים מאמינים בכך") נראה ספקולטיבי לחלוטין; אם יש לך מקורות לגיבוי, אנא הוסף אותם.
@Shog9 ערך את התשובה מעט. תודה :)
[תשובה מצוינת] (https://health.meta.stackexchange.com/a/728/8212)!
תשובה מדהימה. יש לי רק בעיה אחת, והיא שקישור הדו"ח לשנת 2011 לא עובד בשבילי.
אני מציע להוסיף מילוליות בהתייחס ל"מחקר משנת 1998 "כדי לציין שהמחקר לא היה רק" שגוי "אלא באופן יסודי ו [בכוונה _הונאה_] (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3136032 /).
@TimPost הסיבה לכך שהיא נמשכת היא כי הקהילה הרפואית הפרה את שבועתה לחולים שהיא מתיימרת לשרת פעמים רבות לאורך ההיסטוריה. ניסויים ביפן ומלחמת העולם השנייה / פשעי מלחמה לא עונשים. ניסוי עגבת ארצות הברית וטוסקגי. J & J אבקת תינוקות לשון המעטה, התפרצויות מחלות אצל ילדים מחוסנים. הרשימה אינסופית
Fomite
2015-04-19 02:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כבר קיבלת תשובה מצוינת על הראיות המדעיות לקשר החיסון לאוטיזם (כלומר, שאין כזה). אולם ברצוני להתייחס לחלק זה של שאלתך ישירות, בתור אפידמיולוג אקדמי:

האם יכולה להיות קנוניה בתעשיית התרופות לכסות קישור?

לא.

זוהי טקטיקה שכיחה יחסית בקהילות ההכחשה השונות (חיסונים, HIV, שינויי אקלים וכו ') להעיד שקיימת מזימה גדולה להסתרת האמת, וכך להסביר משם את חוסר הראיות המוחלט לעמדתם. אך יש לשקול מה יהיה קונספירציה מסוג זה בפועל.

ראשית, מספר חוקרים בנושא בטיחות חיסונים אינם משולמים על ידי חברות התרופות. מה שאומר שאין להם כל תמריץ כלכלי לשחק.

שנית, חלק מהראיות המדעיות להיעדר קשר בין אוטיזם לחיסונים עולות ממלואות הלידה במדינות עם רישום בריאות לאומי. , כגון מחקר זה. הכותבים לא מדווחים על מימון תרופתי (וגם לא היו זקוקים לו לצורך בדיקת רישום), כך שבמחקר זה קונספירציה לא תצטרך לכלול רק חוקרים שאינם מקבלים פיצוי, אלא גם הכנת רישום בריאות לאומי שלם.

לבסוף, אפילו תמריצים פיננסיים נעדרים, קנוניה להסתרת האמת מנוגדת באופן פעיל לתמריצים שיש לחוקרים . תוצאות אפסות, כמו "לא, חיסונים שעדיין לא קשורים לאוטיזם ..." אינן בדיוק תוצאות מדהימות. רעיונות שנויים במחלוקת שמתבררים כנכונים, כמו הקשר בין HPV לסרטן, גם אם מדובר במאבק בעלייה, זוכים באנשים פרסי נובל. בעצם להבין את המנגנון הסיבתי של אוטיזם? זו תוצאה שעלולה לשנות את הקריירה. לגרום ל שדה שלם ולמערכות הבריאות של מדינות שלמות לעבור לטובת רווחי תרופות שאותם החוקרים לא מקבלים חלק בהם? זה הרבה מחוץ לתחום האפשרות.

ד"ר. בארי מרשל ורובין וורן הם עדיין השראה עבורי. מדוע תיאורטיקני קונספירציה לא קלטו את זה הוא תעלומה בעיניי.
Graham Chiu
2018-03-23 01:03:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי יש לשאול את השאלה, האם חיסונים יכולים למנוע אוטיזם?

עובדה אחת ראויה לציון היא שזיהומים לאחר הלידה בחיסון לא ידוע כי גורמי זיהום ממוקדים, כולל חצבת, חזרת ואדמת, גורמים לאוטיזם, אם כי דווחו על מאפיינים אוטיסטים בילדים עם תסמונת אדמת מולדת (שחמט, 1971); מחקר אחד דיווח על שימוש במודל מתמטי ובנתונים אפידמיולוגיים כדי להסיק כי חיסון MMR נקשר במניעה של מספר ניכר של מקרים של תסמונת אדמת מולדת ואוטיזם נלווה בתקופה 2001–2010 בארצות הברית (Berger et al., 2011 ).

השפעות שליליות של חיסונים: ראיות וסיבתיות. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK190017/

ראשית חשבתי שזו אולי תוספת די מינורית, בהתחשב בהצבעות על התשובות עד כה. אבל זו תוספת *** פנטסטית!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...