שְׁאֵלָה:
עד כמה אני צריך להיות זהיר עם סטודנטים לא מחוסנים סביב ילודים?
JohnP
2015-04-01 03:42:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מלמד אומנויות לחימה ואשתי מלמדת ריקוד. אני יודע על תלמיד אחד בוודאות (והייתי מניח שיש לפחות כמה אחרים) שלא קיבלו את ההתקדמות הרגילה של ארצות הברית לחיסונים בילדות.

יש לי גם ילוד < בן 6 חודשים, מדי פעם לוקח אותנו לשיעורים מכיוון שיש לנו לוחות זמנים סותרים משהו.

כמה (אם בכלל) אני צריך כדי להגביל את החשיפה של הילוד לילדים שאינם מחוסנים?

שתיים תשובות:
#1
+14
Nate Barbettini
2015-04-01 04:09:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שיש קשר (כפי שניתן היה לצפות) בין אזורים עם ריכוז גבוה יותר של אנשים לא מחוסנים להתפרצויות מחלות (ראה מאמר זה ו מפת נתוני המקור ).

התפרצויות החצבת האחרונות (2015) בקליפורניה הן דוגמה טובה: לפחות 70-80% מהנדבקים לא היו מחוסנים (כולל מספר ילודים צעירים מכדי להתחסן).

פקידי המדינה אומרים כי 28 כלל לא חוסנו, אחד מהם חוסן חלקית וחמישה מחוסנים לחלוטין. שישה מהלא מחוסנים היו תינוקות, צעירים מכדי להתחסן. ( מקור)

במילים פשוטות, אנשים שאינם מחוסנים נוטים יותר לסבול ממחלה שניתן למנוע חיסון בהשוואה לשאר האוכלוסייה. אם הרך הנולד שלך אינו מחוסן עדיין הוא או היא נמצאים בסיכון. במקרה של חצבת או שיעול, זיהום עלול להפוך לקטלני, כמו רבים אחרים.

אני לא מומחה לפתולוגיה וגם לא הורה, אבל הייתי עושה זאת לפחות חזק> לא תן לאנשים אלה להחזיק או להתקרב ליילודך, ורצוי להרחיק את הילוד שלי לחלוטין מהם עד זמן מאוחר יותר.

* כולם * נמצאים בסיכון כאשר הם נמצאים בקרבת אנשים לא מחוסנים. במיוחד אם יש מספיק כאלה כדי להיות מעל הקו לחסינות העדר.
+1 לייעוץ להרחיק את התינוק מאנשים לא מחוסנים. מכיוון שפוליו הוא מדבק מאוד ומוטס, לא הייתי מרשה לתינוק שלי אפילו להיות באותו חדר.
#2
+11
msouth
2015-04-01 04:03:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם ב אתה מחוסן, כמובן יש פחות סיכון לחלות במחלה נתונה על ידי הידבקות מנשא לא מחוסן. עם זאת, אם ילדך צעיר מספיק (למשל < בן 6 חודשים כמו בשאלה כאן), סביר להניח שילדך עדיין לא היה במגוון החיסונים המומלצים . (לאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים יש רשימה באינטרנט עם לוח הזמנים המומלץ.)

השכל הישר אומר לי שמדובר בסיכון ממשי שכדאי להתייעץ עם רופא לגביו. זכור כי עליך גם לברר את מצב החיסון של הסביבות שאתה יכול לבחור כחלופות, כמו שמרטף או מעונות יום.

אני חושב שאתה צריך לברר מרופא מה סיכון ספציפי להידבקות הוא כמו למחלות המכוסות על ידי MMR, למשל (זה מאוחר יותר בלוח הזמנים מגיל ילדכם). האם זה בסדר כל עוד אין תלמידים שמטפלים בתינוק, או שהסיכון מוטס או מועבר אליכם במגע עור (שיכול להיות חלק מההוראה בריקוד או באומנויות לחימה)?

-1 כי התשובה שלך מסתכמת ב"שאל רופא ", וזה ממש לא תשובה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...