שְׁאֵלָה:
כיצד LASIK (ניתוח עיניים בלייזר) עובד?
kathy
2015-04-01 18:26:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LASIK, או ניתוח לייזר בעיניים, הוא ניתוח המעצב מחדש את הקרנית כדי לתקן בעיות ראייה (למשל קוצר ראייה, ראייה ארוכה, אסטיגמציה).

מדוע לייזר (שהוא פשוט אור) יכול לעצב מחדש את הקרנית? אני מתעניין במיוחד ב מדוע ההליכים עובדים, ולא בצעדים הכלליים של הפעולה.

אם אתם מעוניינים מדוע זה עובד, שאלו מדוע זה עובד, ולא איך זה עובד. אנא ציין כך שאחרים יוכלו לענות על שאלתך באופן ספציפי יותר.
-1; אינו מציג שום [מאמץ מחקר] (https://www.google.com/search?q=lasik).
אם השאלה היא, * מדוע * אור לייזר עובד, האם לא כדאי לפרסם שאלה אחרת אז קודם - או לעשות מחקר בנושא זה - מה זה לייזר ואיך זה עובד? מכיוון שאינני רואה כיצד שאלה זו קשורה לבריאות, המונח "קרנית" מוחלף כאן לחלוטין.
אחד תשובה:
#1
+9
JMP
2015-04-01 20:54:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאסיק הוא ראשי תיבות של לייזר בעזרת קרטומיליאוסיס באתרם , כאשר קרטומילאוזיס משמעותו שיפור כירורגי ביכולות השבירה של הקרנית, כלומר בדרך כלל להתגבר על פגמי קוצר ראייה (קוצר ראייה), היפרופיה (ראיית ראייה) ואסטיגמציה (ראייה מעוותת).

התהליך כולל תחילה חיתוך של דש בקרנית כדי לאפשר גישה לרקמת הקרנית הפגומה. תהליך זה כולל שמירה על פתיחת העין וביצוע חתך על רקמת הקרנית המגנה ליצירת דש. זה מושג באמצעות טבעת יניקה. לאחר מכן מרימים את הדש לאחור (שימו לב שהוא עדיין מחובר לשאר העין). לאחר מכן משתמשים בלייזרים לעיצוב מחדש של רקמת הקרנית כדי להסיר את הפגמים. הדש מושך לאחור מעל רקמת הקרנית ומשאיר אותו להחלים.

הלייזר המשמש פועל באמצעות פולסים מהירים של אור אולטרה סגול ברמת אנרגיה נמוכה. אלה צורות אחרות של ניתוח עיניים שאינן LASIK, אך הן תלויות יותר בבעיות העיניים האישיות של המטופלים.

סרטון זה של מינהל המזון והתרופות האמריקני מראה את התהליכים המעורבים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...