שְׁאֵלָה:
כיצד מגיעים ליחסים של החייאה לאדם אחד?
James Jenkins
2015-04-04 16:16:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא עברתי שיעורי החייאה (לב החייאה) מזה 10 שנים ויותר, אך הייתי לוקח אותם כל הזמן ( כמו שנתי ). עבור החייאה של אדם אחד היחס בין דחיסה לנשימות תמיד השתנה. בארה"ב היו שני ספקים עיקריים של אימון החייאה מאושר. זה לא היה יוצא דופן שלשניהם היו יחסים שונים כ"ערך הנכון "בו זמנית, ובשנה שלאחר מכן, אחד או שניהם יהיה שונה.

כיצד נקבעים היחסים? איזו השפעה יש לשינויים קלים ביחס?

<הערות הוסרו> אנא הפסק לענות על שאלות בתגובות. הערות אינן מספקות את התכונות למידע הווטרינרי כראוי. אם יש לך תשובה, אנא פרסם אותה למטה. תודה.
@JamesJenkins האם תוכל לשנות את הכותרת לפחות מעורפלת, כגון 'כיצד נקבעים יחסי החייאה ומה ההשפעה של שינויים קלים?' או 'כיצד נקבעים יחסי החייאה ומה הם כל הזמן משתנים לאורך זמן?'
@JamesJenkins האם תוכל לאשר בבקשה ב [meta] (http://meta.health.stackexchange.com/q/228/114) האם תשובתי שנמחקה (לאחר העריכה) ענתה לשאלתך או לא?
שתיים תשובות:
JohnP
2015-04-18 19:44:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הערה: להלן מאמר שנכתב בשנת 2005. לאנשים הדיוטים (לא מאומנים) יש המלצות מעודכנות יותר. להלן דוגמא לתהליך, ולא להמלצות הנוכחיות.

כדי להיות יעיל, על החייאה להחזיר את זרימת הדם הכלילית והמוחית. הפרעות בלחיצות החזה מורידות את לחץ הזלוף הכלילי ומפחיתות את שיעורי ההישרדות מדום לב. בדקות הראשונות של VF SCA, אוורור לא נראה חשוב כמו דחיסות בחזה, אך נראה שהוא תורם להישרדות ממעצר ממושך וחנק. אין ספק שקצב האוורור הדרוש לשמירה על יחס אוורור-זלוף תקין במהלך החייאה הוא הרבה יותר קטן מהרגיל מכיוון שזרימת הדם הריאתית נמוכה.

זו אחת מפסקאות הפתיחה מכאן מאמר שפורסם באתר איגוד הלב האמריקני (AHA) משנת 2005, בנושא הערכת החייאה ושינויים מומלצים. (VF SCA = Vibrular Fibrillation Sudden Card Arrest)

לסיכום, קבוצת מדענים ומומחי לב (281 מומחים במשך 36 חודשים) התכנסו לבחון את כל המחקר והנתונים האפידמיולוגיים לגבי שיעור ההישרדות ב- SCA עדים . הם בדקו את שיעורי ההישרדות הנוכחיים (אז), רצף וסדרי העדיפויות בחייאה כדי לראות כיצד ההבדלים משפיעים על שיעור ההישרדות. ישנם 57 מאמרים שצוטטו לאורך המאמר המפורטים כולם עם קישורים.

אחד הגורמים הגדולים ביותר היה שמעט אנשים קיבלו החייאה מוקדמת, ואלו שכן, לא תמיד החייאה יעילה. חלק מהגורמים שהם מצאו היו כי דחיסות בחזה בוצעו בצורה לא מספקת, איטיות ולעתים קרובות הופסקו זמן רב מדי לנשימות חילוץ, במיוחד בקרב מבצעי החייאה הדיוטות (ללא הכשרה ב- EMS). זה הביא לזרימת דם מוחית לקויה ותפוקת לב.

ברגע שקבעו זאת, הקטע הבא מסביר כיצד העריכו את השינויים המומלצים (באותה עת מדובר בפרסום משנת 2005).

מודלים מתמטיים ובעלי חיים הראו כי התאמה של דם ריאתי זרימה ואוורור עשויים להיות מתאימים יותר ביחסי דחיסה אוורור הגבוהים מ- 15: 2. עם זאת, היה חשש, במיוחד בקרב מומחי ילדים, כי שיעורי אוורור לקויים יכולים להפחית את ההישרדות ממעצר ילדים ומחנק (למשל טביעה). כדי להשיג קצב דחיסה אופטימלי ולהפחית את תדירות ההפרעות בלחיצות, מומלץ יחס קונפרסיה-אוורור של 30: 2 לכל המחלצים הבודדים של הקורבנות מגיל ינקות (למעט ילודים) דרך הבגרות על פי הסכמה, בהתבסס על שילוב של מיטב האדם נתונים על בעלי חיים, בובה ותיאורטיים. היחס 30: 2 מומלץ לפשט את האימון בהחייאה מחלצה אחת או 2 מחלצים למבוגרים ולכל החייאת מציל הדיוט. יחס דחיסה אוורור של 15: 2 מומלץ לחייאה של 2 מצילים (מיומנות הנלמדת בעיקר על ידי שירותי בריאות ומצילים) לתינוקות וילדים (עד תחילת ההתבגרות). המלצה זו תביא למסירת נשימות הצלה נוספות לדקה של החייאה לקורבנות עם שכיחות גבוהה של מעצר חנק.

כך בעצם, פאנל מומחים מתכנס וסוקר את הספרות הנוכחית ומדווח על הישרדות הן ממקורות מבוססי שטח והן מבתי חולים. יחד עם זה הם בוחנים שינויים ושיטות עבודה שיושמו (ישנה התייחסות למכשירי דפיברילטור אוטומטיים חיצוניים מוקדמים {AED} שהם גורם מפתח בשיעורי ההישרדות) מאז ההמלצה האחרונה. הם משדכים זאת לדוגמנות של בעלי חיים ומחשבים כדי לקבוע מה צריך להשתמש בשיעורי דחיסה ויחסי דחיסה / נשימה.

בכל הנוגע להבדלים, אני לא יודע לתת דין וחשבון לאנשים שאינם אנשים המשתמשים במידע מיושן, או לא למלא אחר הנחיות. כאן בארצות הברית (ככל הידוע לי) כל הסמכת החייאה נופלת תחת הנחיות ה- AHA.

להשלמה, כנראה שעדיף להזכיר מהן ההמלצות האחרונות. רק לראות 30: 2, מבלי לראות את הדמות המודרנית, יהפוך 30: 2 ל"מקל "
Toon Krijthe
2015-04-05 01:48:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באירופה אנו משתמשים ב- 30/2 למבוגרים ו- 15/2 לילדים.

אצל ילדים בעיות לב הן נדירות, ולכן ההתמקדות נעוצה בנשימה (אנחנו מתחילים גם עם 5 נשימות). אצל מבוגרים המיקוד נעוץ על לחיצות בחזה, ומכאן הכמות הכפולה.

יש הרבה מחקרים שמתרחשים וכתוצאה מהמחקר, ההנחיות משתנות כל 5 שנים. (בפעם האחרונה מחלקת הדחיסה גדלה והתדירות עלתה.) אנו מקווים לקבל את ההנחיות החדשות בשנת 2016.

כל המדריכים שהוכשרו ב- ERC (מועצת ההחייאה האירופית) צריכים להשתמש באותם הנחיות בקורסים שלהם. .

סיכוי ההישרדות בפועל גדל מאוד ב -20 השנים האחרונות (אם החייאה החלה עם 6 דקות). שתי ציוד עזרו. ראשית הטלפון הנייד (אין עיכוב במציאת טלפון כך שניתן להזעיק עזרה מקצועית בהקדם האפשרי). והשימוש ב- AED.

כאשר לבד, זה תמיד 30/2 ללא קשר לגיל הקורבן כאן בצרפת. זו ההנחיה הנוכחית לציבור הרחב (מאז 2011): http://www.interieur.gouv.fr/content/download/36642/277086/file/AC_grand_public_VF.pdf ו- http://www.interieur.gouv.fr /content/download/36645/277100/file/PSC1_version%201.1.1.pdf - אנו משתמשים רק ב- 15/2 לילדים בעזרה ראשונה בצוות (2 או 4 מחלצים).
זו תהיה תשובה טובה יותר אם תוכל להרחיב על מה המחקר וכיצד הוא משנה את הנוהג המקובל. זה רק יחסים זוגיים ו"מכיוון שמחקר ".
@JohnP [ההנחיות הרשמיות של האיחוד האירופי (הגרסה החדשה ביותר משנת 2015)] (https://cprguidelines.eu/sites/573c777f5e61585a053d7ba5/content_entry573c77e35e61585a053d7baf/573c781e5e61585a053d7.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...