שְׁאֵלָה:
מדוע אני מרגיש רעוע אחרי כמות קטנה של קפאין בלבד?
Nate Barbettini
2015-04-01 04:14:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב קפה, אבל נראה שקפאין 'מחבר' אותי הרבה יותר בצורה קיצונית מרוב האנשים האחרים. אני מרגיש אנרגטי או אפילו רועד לאחר פחות מחצי כוס רגילה, ושמונה אונקיות שלמות בדרך כלל יגרמו לי להזיע או לגרום ללב שלי לרוץ לא בנוח.

אפילו קפה נטול קפאין נראה שיש לו השפעה זו, מה שנראה לי מוזר (אם כי אני מודע לכך שהוא עדיין מכיל כמות קטנה של קפאין). בדרך כלל אני שותה תה ירוק במקום קפה, מכיוון שההשפעה היא קלה יותר.

האם זה אינדיקציה לכך שגופי מטבוליזם את הקפאין מהר יותר (או איטי יותר?) מהרגיל? מה עוד יכול לגרום לרגישות לקפאין?

יש סיכוי אפשרי שזה יכול להיות פלצבו עקב ציפיות מצפייה למשל. טלוויזיה המתארת ​​את הקפה כגורם לך להתעצבן.
@Rapptz נכון. למרות שזה היה המקרה במשך שנתיים + יותר של צריכת קפאין קטנה עד בינונית.
שום דבר לא מספיק סופי לתשובה, אבל אני יודע על אנשים אחרים המדווחים על רגישות גבוהה לקפאין. הניחוש שלי הוא שאנשים מטבוליזם את זה אחרת. מעולם לא שתיתי קפה, אבל שתיתי משקאות קלים המכילים קפאין מדי פעם. כמעט אף פעם אני לא שותה אותם - כך שאי אפשר לגיר את זה עד לסובלנות - אבל מעולם לא הבחנתי בשום השפעה משתייתם. באשר לרעיון שאתה חווה אפקט פלצבו, אני מנחש שתוכל לחסל אפשרות זו על ידי מדידת דופק בפועל לאחר שחבר נותן לך משהו עם ובלי קפאין. מַדָע! :)
קפה נטול קפאין אינו נטול קפאין, אך יש בו פחות. http://www.webmd.com/diet/20061011/decaf-coffee-isnt-caffeine-free
@msouth כדי * באמת * לשלול את אפקט הפלצבו, אם כי, זה צריך להיות בדיקה כפולה-עיוורת עם שליטה דמוית קפה. או טבלית קפאין, אולי? :)
או שתוכל ללכת עד למבחן העיוור המשולש, שם רק הניסוי עצמו יודע בוודאות. זו הצורה הטהורה ביותר של ניסויים.
@msouth האם הניסוי חשוב במקרה זה? האם זה לא אומר שזה יכול להשפיע על התוצאה שלה?
שמעתי שאפשר לחבר את זה גם לתסמונת הרגליים חסרות המנוחה.
@ViktorMellgren מעניין, איזה מקור לכך?
לא, לא אחרת מאשר לאשתי יש RLS והיא רועדת יותר כשהיא שותה קפה ללא קפאין. ואני חושב שהיא שמעה את זה מרופא כדי להימנע מכך. לא בטוח אם זה רלוונטי לכולם או רק שהיא רגישה יתר על המידה והיא צריכה להימנע מסיבה זו בשילוב עם RLS.
I'll be honest it's because I drank coffee too fast when I first started. Sip it over HOURS
שתיים תשובות:
#1
+19
michaelpri
2015-04-01 05:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מטבוליזם של קפאין קשור למערך הגנטי שלך. ככל שאתה מטבוליזם קפאין לאט יותר, כך ישפיע עליך יותר. הסיבה להבדלים שיש לאנשים כמה מהר הם מטבוליזם של קפאין צריכה להיות תלויה בגן CYP1A2. וריאציות של גן זה יכולות לגרום לך לחילוף חומרים מהיר יותר או לאט יותר. וריאנט אלל C בגן AHR, השולט בהפעלה ובכיבוי של הגן CYP1A2, נפוץ בקרב אנשים שיש להם חילוף חומרים גבוה בקפאין. כנראה שאין לך גרסה זו. שעם כמה גורמים אחרים התלויים בגרסאות ב- DNA שלך הם הסיבה שלקפאין יש השפעה חזקה עליך.


צריכת קפאין sup >

נקודה. על פי 23andMe, יש לי אחד האללים ה"מהירים "ואחד ה"אטים", ולכן מטבוליזם הקפאין הכללי שלי איטי.
יש גם כמה תרופות שמעכבות את האנזים CYP1A2. ראה [מאמר זה של בית המרקחת] (http://www.pharmacytimes.com/publications/issue/2007/2007-11/2007-11-8279) לגבי חלק מאותן תרופות.
#2
+5
kenorb
2015-04-02 18:24:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל המשקאות המכילים קפאין כמו קפה (אפילו נטול קפאין) ומשקאות קלים נותנים פרצי אנרגיה קצרים, מעלים באופן זמני את לחץ הדם ומפחיתים את זרימת הדם לגפיים לא פעולות.

זמן קצר לאחר שתיית קפה (המכיל קפאין) , הוא נספג דרך המעי הדק ונמס למחזור הדם והוא מסוגל לחדור את מחסום הדם-מוח ולהיכנס למוח.

הרגישות שלך באמת תלויה בסף סובלנות הגוף שלך (למשל סף כליה לדם) והצריכה היומית הממוצעת שלך, במילים אחרות זה נקבע על ידי היעילות של גוף האדם לעבד את חילוף החומרים של קפאין. זה בדרך כלל קשור לדנ"א הייחודי של האדם הקובע באיזו מידה כמות נתונה של קפאין תשפיע על אדם (כמתואר בתשובה השנייה).

ראה גם: מהן תופעות הלוואי של שותה יותר מדי קפה?

האם ניתן יהיה להוסיף מקורות לכך?
הי קנורב, למרות שציטטת מספר מקורות בפוסט האחר שלך, חשוב לצטט גם את הרלוונטיים כאן, אחרת היינו רודפים אחר זנבות ציטוטים. אנא כלול אותם כפי שכבר ביקשו מ- @anongoodnurse.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...