שְׁאֵלָה:
האם למלטונין יש השפעה על הטיפול בסוכרת מסוג 1?
Shokhet
2015-04-07 20:38:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סוכרת מסוג 1 היא מחלה כרונית המאופיינת בחוסר יכולת של הגוף לווסת את רמת הסוכר בדם בגלל לבלב נכה שאינו מייצר אינסולין. אנשים עם סוכרת מווסתים את הסוכר בדם "באופן ידני" על ידי מתן אינסולין באמצעות מזרק, עט, או משאבה להורדת רמות הסוכר בדם, וסוכר או גלוקגון להעלאתו. .

לחומרים שונים יכולה להיות השפעה לא מכוונת על הטיפול בסוכרת; לדוגמא, קפאין יכול להעלות את רמת הסוכר בדם (אולי מכיוון ש זה יכול להיות לחץ) בעוד שאלכוהול יעשה דברים פאנקיים כמו העלאתו והפלתו במהירות. נראה כי אצטמינופן אינו משפיע על סוכרי הדם, אך הוא יכול להשפיע על הדיוק של צג גלוקוז רציף.

אז הייתי רוצה לדעת מה, אם בכלל, משפיע על מלטונין על הטיפול ב- T1DM - האם זה נחקר בכלל?

אחד תשובה:
anongoodnurse
2015-04-08 01:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי מלטונין מוריד את לחץ הדם באופן המתרחש בלילה אצל אנשים רגילים. מעניין שזה נחקר כנוגד יתר לחץ דם אפשרי בקרב חולי סוכרת מסוג 2. נראה כי אין לו תופעות לוואי בלתי רצויות, מה שהופך אותו לאנטי-יתר לחץ דם אידיאלי. בבדיקות לא הייתה השפעה מובהקת של מלטונין על BP. לא הייתה השפעה משמעותית של משך השינה או מספר ההתעוררות על תגובות BP.

נראה שיש לה השפעות אחרות על T2DM, אך זו בעיקר על תאי בטא, שאינם אמורים להשפיע על מישהו עם T1DM.

השפעה להורדת לחץ דם של מלטונין בסוכרת מסוג 1.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...