שְׁאֵלָה:
האם בנדריל ולורטדין מכילים את אותו חומר פעיל?
Tim
2015-04-03 01:00:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשיש לי חום רע, אני לוקח את בנדריל או את לורטאדין. אני תוהה מהם החומרים הפעילים באלו, והאם זה בסדר לקחת את שניהם יחד (או שזה יהיה מעבר למינון)?

נוסף על כך, האם יש תועלת לקחת את שניהם בבת אחת - האם עלי לנדוד אותם או פשוט לקחת אחד כזה או אחר - מה שהכי מתאים לי?

אחד תשובה:
Susan
2015-04-03 02:24:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא, הם אינם מכילים אותו חומר פעיל. Benadryl (שם מסחרי) ידוע גם בשם diphenhydramine (שם גנרי); לורטידין (שם גנרי) ידוע גם בשם קלריטין (שם מסחרי). שתי התרופות הן בעיקר אנטיהיסטמינים ובעיקר אנטגוניסטים פעילים בתת סוג H1 של קולטן היסטמין. תכונה זו היא שהופכת אותם ליעילים לטיפול באלרגיות.

ההבדל בין שתי התרופות הוא ש דיפהנהידרמין הוא דור ראשון או אנטיהיסטמין "לא סלקטיבי". המונח "לא סלקטיבי" מתייחס לפעילות של תרופות אלו במגוון קולטנים שאינם H1 - בעיקר קולטני אצטילכולין. זה יכול להוביל לתופעות לוואי אנטיכולינרגיות יותר כגון יובש בפה, אגרוף שתן וכו '. האנטי היסטמינים מהדור הראשון הם גם ליפופיליים, מה שאומר שהם חוצים את מחסום הדם במוח ויש להם פעילות של מערכת העצבים המרכזית. תכונה זו היא שהופכת אותם להרגעה למדי (בעיקר בגלל פעילות בקולטני היסטמין של מערכת העצבים המרכזית).

אנטיהיסטמינים מהדור השני נועדו למנוע חלק מתופעות הלוואי של גורמי הדור הראשון. הם ספציפיים יותר לקולטן H1 והם לרוב ליפופוביים, כלומר הם חודרים בצורה גרועה למחסום הדם-מוח, וכתוצאה מכך פחות תופעות של מערכת העצבים המרכזית. למידע נוסף על אנטי-היסטמינים, סקירת מחלקות התרופות זו אינפורמטיבית למדי.

האם אחד טוב יותר מהשני בגלל קדחת השחת?

כנראה שלא. זה רק עניין של מינון שקובע כמה פעילות אנטי היסטמין כל אחד מספק. הבעיה היא שאנשים רבים ימצאו את תופעות הלוואי של דיפהנהידרמין וסוכנים שאינם סלקטיביים אחרים כמגבילים מינון, ובמקרה זה למעשה היא עשויה לא להיות יעילה כל כך.

האם יש ליטול אותם ביחד (בסטים או אחרת)?

אני לא רואה בכך שום תועלת ברורה. שוב, פעילותם כנגד קדחת השחת מתווכת על ידי אותו קולטן. ככאלה, יהיו להם רק השפעות תוספות. נטילה של פי שניים מזה או אחר תגדיל באופן דומה את הפעילות כנגד קדחת השחת ו / או כדי לתרום לתופעות לוואי לא טובות. אז זה "בסדר" לקחת אותם יחד באותה דרך שזה "בסדר" לקחת פי שניים מכל אחד מהם.

באופן כללי, אני רואה סיבה מועטה להשתמש בדיפהנהידרמין לאינדיקציות אלרגיות אלא אם כן יש רצון לתכונות ההרגעה. לורטאדין וסוכני דור שני אחרים עקפו אותה בתועלת בתחום זה.

מן הסתם ראוי להזכיר כי דיפהנהידרמין הוא אנטיכולינרגי ביותר, ואילו לורטידין הוא רק מעט. במילים אחרות, דיפהנהידרמין נקשר חזק עם קולטני האצטילכולין בתאי גופך, ואילו לורטידין עושה זאת רק במעט.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...