שְׁאֵלָה:
האם שימוש מתמיד בקרם לחות שמנוני רע לעור שלך?
Ooker
2015-04-05 12:39:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי אקזמה וכתוצאה מכך אני צריך להשתמש בקרם לחות להפחתת היובש.

שמעתי ששמן קוקוס הוא די טוב. ניסיתי את זה ואכן זה עזר. אבל אמרו לי שאסור לי להשתמש בו כל הזמן שכן העור שלי ייצר פחות מהשמן הטבעי שלו מכיוון שיש לו תחליף ולכן אני יותר תלוי בקרם לחות.

האם זה נכון?

אחד תשובה:
anongoodnurse
2015-04-06 01:02:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העור שלך לא יכין מספיק ליפידים מגנים לא משנה אם אתה משתמש בקרם לחות או לא. עם העור שלך, למעשה עדיף אם תשתמש בו מדי יום, לפחות באזורים שבהם אתה סובל מאקזמה.

אקזמה (או אטופיק דרמטיטיס) היא הפרעת עור שאינה מובנת לחלוטין, בה פונקציית מחסום העור הרגילה פועלת. (חדירות) נפגעת, מה שמאפשר לעור להתייבש יותר מהעור הרגיל. הגורם ליובש ב- AD נחשב בעיני חלקם כמחסור בחומר שומני טבעי בעור הנקרא ceramide . אחרים מאמינים שמדובר בחלבון לא תקין או חסר הגורם לפגיעה במחסום העור, מה שמאפשר לאלרגנים ומגרים לגרום לתגובות חיסוניות ביתר קלות, מה שמפעיל את הגרד / דלקת כרונית (זה עשוי להסביר את התגובה הנראית בסטרואידים מקומיים).

לא משנה מה המקרה, קרם לחות אכן מהווה מחסום מסוג כלשהו לעור ומסייע בהפחתת אובדן מים מעבר עור. לכן הם מומלצים מאוד לספירה. אי שימוש בקרם לחות ישאיר אותך פתוח לאקזמה בעייתית יותר. העור שלך לא יכין מספיק ליפידים מגנים ללא קשר לשאלה אם אתה משתמש בקרם לחות או לא. עליכם להשתמש בו מדי יום, לפחות באזורים בהם אתם סובלים מאקזמה.

דברים אחרים המסייעים לאטופיק דרמטיטיס כרוכים בטמפרטורת המים בזמן הרחצה (ככל שמקרר יותר, יותר טוב), וטפיחת עור יבש במקום שפשוף נמרץ. , למרוח את קרם הלחות מיד לאחר הרחצה כאשר העור שלך כבר הושרח על ידי המים, לקבל כמות סבירה של שמש על האזורים המושפעים, להימנע מצמר ומבגדים כבדים העלולים לגרום לך להזיע, באמצעות סבונים "עדינים" (רק לסבון אזורים ש צריך ניקוי), מקלחת קצרה פעמיים ביום במקום פעם אחת (מריחת קרם לחות אחר כך!) וכו '

ישנם כמה קרמי לחות חדשים על בסיס סרמיד שהוכחו כמועילים לספירה. חלקם יקרים מאוד ואילו אחרים במחירים סבירים יותר. כמה רופאי עור המליצו על TriCeram . אתה יכול לבדוק את זה באופן ידני (זרוע אחת או אזור מושפע אחד) כדי לחסוך כסף תוך הערכה עד כמה זה עובד בשבילך.

קביעת סוגי קרמי הלחות המתאימים לך ביותר כרוכה בניסוי וטעייה, אך מה שעובד, מפטרולאטום או אקווהפור, שמן קוקוס (שמן קוקוס מצומצם ושמן ג'והובה נספג בעור קצת יותר טוב ולכן פחות שומני), או סוג אחר, אל תהססו להשתמש בו. העור המסוים שלך זקוק לזה.

ליפידים לתיקון מחסום דומיננטי סרמיד מקלים על אטופיק דרמטיטיס בילדות: שינויים בתפקוד המכשול מספקים אינדיקטור רגיש לפעילות המחלה
המחקר תומך בתיאוריה לפיה אין מום גנטי יחיד המסביר אטופיק דרמטיטיס
אטופיק דרמטיטיס - מרפאת מאיו

תודה על תשובתך. אך האם כל הזמן השימוש בו יגרום לעור שלי לייצר פחות סרמיד בהדרגה? לעור שלי יש מחסום חלש, האם הוא יהיה גרוע יותר גם אם השימוש בקרם הלחות יעבוד?
@Ooker - לא; אלא אם כן אתה גר בג'ונגל הלח, אתה תמיד נוטה לעור יבש (ולכן רגיש). כרגע יש התקדמות במחקר אקזמה. נדע עוד בעוד חמש שנים אפילו (למדע זה מהיר.) תוכלו גם לערוך ניסויים משלכם באמצעות צד אחד של גופכם כ"בקרה "(לא מטופל). אם אתם מודאגים, הפסיקו לחות. מעת לעת ולראות אם העור שלך בסדר זמן מה בלעדיהם. לא תגרם נזק קבוע לעור באמצעות קרם לחות טוב. יש לך אפשרויות. :-)
בסדר. האם עלי למרוח את קרם הלחות לאחר שהתקלחתי מיד, או שעלי להמתין לייבוש? אני חושב שמריחה מיידית היא הטובה ביותר מכיוון שקרם הלחות יכול להחזיק את המים. אבל אני חושב שזה יגרום לקרם הלחות להיות פחות יעיל ולקצר את אפקט הזמן.
@Ooker - החשיבה שלך נכונה בדיוק. רק לייבש במגבת ולמרוח. זה יהפוך את קרם הלחות שלך ליעיל יותר. נסה את זה ותראה.
אתה יכול לספר לי עוד על "להתקלח בקצרה פעמיים ביום במקום פעם אחת"? קראתי במאמרים רבים שכדאי לא ** לאמבטיה מכיוון שהיא תסיר לא רק את השמן אלא גם את החיידקים הטובים. דוגמה אחת היא מתוך [הניו יורק טיימס] (http://www.nytimes.com/2010/10/31/fashion/31Unwashed.html?_r=2&pagewanted=1&ref=fashion).
@Ooker - מצטער לקחת כל כך הרבה זמן! "המקלחת פעמיים ביום" היא לא להסבון פעמיים; זה להירטב ואז לחות פעמיים. אנשים יכולים להתקלח מבלי להסיר כמויות מופרזות של שמן על ידי שמירת טמפרטורת המים נמוכה יותר, מקלחת לזמן קצר, לשטוף רק את האזורים שצריך לכבס, לייבש במקום לשפשף וכו '.
@Ooker +1 לחשיפה לשמש באזורים מושפעים. זה מה שעוזר לי!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...