שְׁאֵלָה:
האם שמנים אתרים הם חומרי חיטוי טובים?
Nate Barbettini
2015-04-01 04:20:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי מחקר זה מצביע על כך שלחלק מהשמנים האתריים מהצומח יש תכונות אנטיבקטריאליות:

פעילות אנטיבקטריאלית חוץ גופית של כמה שמנים אתריים מהצומח (BMC משלימה ואלטרנטיבית)

מתוך 21 שמנים אתרים שנבדקו, 19 שמנים הראו פעילות אנטיבקטריאלית כנגד זן אחד או יותר. שמן קינמון, ציפורן, גרניום, לימון, ליים, תפוז ורוזמרין הציג השפעה מעכבת משמעותית. שמן קינמון הראה פעילות מעכבת מבטיחה גם בריכוז נמוך, בעוד ששמני אניס, אקליפטוס וקמפור היו הכי פחות פעילים כנגד החיידקים שנבדקו.

האם זה אומר ששמנים אתרים הם אלטרנטיבה טובה לאלכוהול- מוצרי חיטוי מבוססים לשימוש יומיומי?

אחד תשובה:
#1
+6
kenorb
2015-04-03 17:14:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם שמנים אתרים רבים וכל אחד מהם יכול לעבוד בצורה שונה ועל מיקרואורגניזמים שונים. הם עלולים להשפיע על העור והריריות בדרכים בעלות ערך או מזיק.

לדוגמה, מזוקק אדים שמן אקליפטוס משמש כניקוי ראשוני. / חומר חיטוי שנוסף לפתרונות לניקוי סמרטוט וסבון, אולם ישנם מאות מינים של אקליפטוס ועשרות משמשים כמקורות לשמנים אתרים, ולכן מוצרים מסוגים שונים שונים מאוד במאפיינים ובהשפעות וגם בתוצרי אותו עץ ממש יכול להשתנות באופן מוחלט wiki .

כמה מחקרים אחרים מראים ש שמן עץ התה מסוגל להרוג את MRSA בסביבת מעבדה, אולם אין מספיק ראיות. סקירה שנערכה על ידי NIH משנת 2012 מדרגת את שמן עץ התה כ"ייתכן יעיל "לטיפול בטיפול באקנה, זיהום פטרייתי בציפורניים או תסמינים של כף הרגל. מה שמעיד על תכונותיו האנטיבקטריאליות רק כנגד זיהום מסוים.

מצד שני, בדרך כלל אין למרוח ישירות על העור בצורתם הלא מדוללת או "מסודרת", משום שעלול לגרום לסכנה אפשרית כגון גירוי חמור, לעורר תגובה אלרגית ועם הזמן להוכיח כבד רעיל. כמה אחרים, כולל רבים משמני קליפות ההדרים, הם רגישים לאור פוטוס, מה שמגביר את הפגיעות של העור לאור השמש.

לסיכום, שמנים אתריים שאינם טיפוליים אינם מומלצים לשימוש מקומי או פנימי חזקים> (כולל בעלי חיים שעלולים לגרום לרעילות קיצונית בכבד ולרעילות עורית), אלא אם כן לשמן אתרי ספציפי יש תכונות פרמצבטיות ואתה יודע שהם בטוחים לשימוש, אולם הם אינם אלטרנטיבה טובה למוצרי חיטוי מבוססי אלכוהול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...