שְׁאֵלָה:
מה גורם לחלקי הגוף להירדם?
michaelpri
2015-04-03 07:44:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במהלך חיי נרדמתי חלקי גוף (בעיקר כפות הרגליים שלי). אני מקבל תחושה מוזרה שנקראת פרשתזיה, או "סיכות ומחטים". למרות שזה נעלם לאחר זמן מה, אני שונא את הדקות שיש לי כי זה מאוד לא נוח. תמיד חשבתי שהם נגרמים מחוסר פעילות סתם, אבל הבנתי שהיו לי הרבה פעמים כשרגליי לא היו פעילות במשך שעות (בעיקר כשאני ישן, אבל הרבה פעמים כשאני עובד גם כן) אבל אני אף פעם לא מקבל סיכות ומחטים.

אז השאלה שלי היא, מה גורם לחלקי הגוף להירדם?

ראה גם שאלה קשורה זו ב- bio.SE: [מה קורה בפועל כאשר הרגל שלי 'נרדמת?] (Http://biology.stackexchange.com/q/1784/9268)
@Susan אני לא משתמש ב- Bio.SE, אז אני לא בטוח לגבי היקפם, אבל אני חושב שייתכן שיש חפיפה רבה בין שני האתרים הללו. אבל זה קורה, כמו SO חופף לכל כך הרבה אתרים אחרים.
מוסכם, אבל אני חושב שהדגש כנראה צריך להיות שונה כאן. בכל מקרה, [שאלתי ב- meta] (http://meta.health.stackexchange.com/q/79/165) - אשמח לתשומתך!
@Susan [ענה רק] (http://meta.health.stackexchange.com/a/80/26). תבדוק את זה :)
חלקי גוף לא נרדמו לפחות 6-8 שבועות. קראתי את הפוסט הזה אתמול, והיום היו לי שני חלקי גוף שונים שנרדמו בזמנים שונים היום! אז נראה שזה מדבק כמו פיהוק! תודה על כך: - <
@Roombatron5000 Hehe. סליחה: פ
שתיים תשובות:
user139
2015-04-03 08:01:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paresthesia יכול להיגרם מחוסר פעילות, לחץ מתמשך על העצב, הפרעה נוירולוגית או נזק עצבי.

אם הסיבות הן מלחץ, המשתמש V_ix בביולוגיה נתן את התשובה הבאה כאן אותה ציטטתי:

מתחת לשכבות השטחיות של העור שלך יש קולטנים שחשים לחץ, טמפרטורה וכאב. קולטנים אלה הם חלק ממערכת העצבים ההיקפית אשר חשה גירויים והם מעבירים את המסר המעביר פרטים על הגירוי לקליפת המוח הסומטו-סנסורית. כאן מתבצעת בסופו של דבר תפיסת הכאב, הצריבה, הלחץ וכו '. אם ניקח את הדוגמה הפשוטה ביותר, אם אתה מפסיק את זרימת הדם לזמן קצר בגפה, קולטנים אלה מופעלים, וישלחו אותות למוח המתפרשים כעקצוץ או קהות. עם כאב חמור יותר מופעלים קולטנים שונים אשר, שוב, מקרינים לאותו אזור מוחי אך מסרים אחרים נקראים. אם מסירים את הלחץ מגפה אחת, הקולטנים יחזרו לתפקוד תקין עם התאוששות זרימת הדם.

אם מה שאתה חווה הוא כרוני, ייתכן שיהיה עליך לפנות לרופא המטפל שלך כדי לשלול הפרעה נוירולוגית או נזק עצבי. תוכל למצוא מידע נוסף על פרסטזיה מהמכון הלאומי להפרעות נוירולוגיות ושבץ וכן ניסויים קליניים אם אתה מודאג מכך באמת באתר שלהם:

Maulik V
2015-04-03 10:08:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמנם האבק הסביר זאת בצורה מודרנית, אבל שני הסנטים שלי ידברו על בעיה זו באיורוודה, הרפואה ההודית המסורתית.

איורוודה מתארת ​​כי יש זרימת דם ירודה והפרעה של vata dosha . תאי הגוף דורשים חמצן ללא הרף, ובכמות מסוימת. מסיבה זו או אחרת, אם הם לא מקבלים מספיק 'אוכל' (כלומר חמצן), הם מתחילים להתנהג בצורה חריגה ואחד המאפיינים שלהם להיות לא תקין הוא גרימת חולשה, עקצוץ או ריקנות. המדע המודרני רואה 'נוירופתיה' כאחד הגורמים וב ברוב המקרים המטופלים רושמים גלולות ויטמינים המכילות במיוחד מתילקובלמין . אך באיורוודה, שיפור זרימת הדם (וכך הוצאת חמצן לכל רקמה היקפית) מגיע עם עיסוי טוב. ניתן להשלים את הטיפול בשמן תרופתי בעל תכונות של אנטי-ואטה. כמה פיזיותרפיה, עיסוי, יוגה וכו 'יכולים לעזור לך להיפטר מבעיה זו. שימו לב ש תרופות אלטרנטיביות לעולם אינן נחשבות כטיפול קו ראשון . לכן הם אלטרנטיביים. אז מה שהצעתי מועיל בהפחתה / מניעה של זה אבל זה לא הטיפול העיקרי.

אנא ספק עוד הפניות / מקורות לתשובתך. ראה: [meta] (http://meta.health.stackexchange.com/questions/95/should-alternative-medicine-be-on-topic) דיון.
בשבילך ועבור ** כל * הקוראים האחרים, אם אתה מבקש הפניות מדעיות לקבלת ** כל טיפ מתרופות אלטרנטיביות **, עליך לשנות את דעתך. אילו היינו כל האזכורים, המחקרים המדעיים המגבים תרופות אלטרנטיביות, הם בהחלט היו 'המיינסטרים' ולא יישארו אלטרנטיביים בכלל.
ואז הוסף הצהרת אחריות שמדובר ברפואה אלטרנטיבית או ברפואה הודית המבוססת על המסורת, כאשר אנשים מתבלבלים. אתה יכול להוסיף כמה ספרים או מקורות אמינים אחרים (אפילו קישורים) כהפניה, כך שאפשר לקרוא אותם כדי לאמת אותם.
@kenorb אה! לא הבנת את זה שקראתי את כל התשובה שלי? ככה ** התחלתי ** את התשובה שלי עם.
כן, אבל אנשים עדיין מבולבלים. אם אינך מסכים, פרסם את מחשבותיך על [meta] (http://meta.health.stackexchange.com/questions/95/should-alternative-medicine-be-on-topic).
אין ספק שזה לא 'מדע הריפוי ההודי', שכן המילה 'מדע' שמורה למדעי המערב המודרניים של המערב המערבי (בעיקר ארה"ב / בריטניה), אז שנה אותה לפחות ל'רפואה ריפוי הודית '. כך זה עובד באתרי SE מניסיוני. אם אתה משתמש במילה זו, אתה זקוק לתמיכה מתאימה בלימודי מדע כדי לגבות את טענותיך. אני רק מנסה לעזור לך לוודא שהתשובה שלך תקפה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...