שְׁאֵלָה:
האם גזר אכן משפר את הראייה?
michaelpri
2015-04-01 06:23:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי שגזר עוזר לשפר את הראייה, אך המקורות די לא אמינים (תוכניות טלוויזיה, בעיקר). האם יש מחקרים שמוכיחים (או מראים ראיות טובות) שגזר משפר את הראייה? או שמא זה רק מיתוס?

האם זה לא אמור לעבור לכתובת http://skeptics.stackexchange.com?
@UweKeim: אני חושב שזה יהיה הוגן להעלות את השאלה הזו באתר. ההעדפה האישית שלי היא ששאלה מסוג זה בהחלט צריכה להישאר במצב הבריאותי.
גם http://skeptics.stackexchange.com/q/2574/4098
שתיים תשובות:
#1
+13
msouth
2015-04-01 07:00:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפונקציה מופרכת עם מעט התייחסות ב- Snopes. שם טוענים שמקור המיתוס היה מידע מוטעה מכוון כדי להסתיר את השימוש בטכנולוגיית שינוי משחק ששימשה את חיל האוויר המלכותי להפלת מטוסים גרמניים. טענה זו בנוגע למוצא התעמולה נובעת מעט טוב יותר במאמר בוויקיפדיה על אחד הקצינים.

גרגר האמת (שככל הנראה מסייע בהנצחת המיתוס) הוא מוזכר במאמר Snopes וכן מגובה חלקית במאמר CDC (בארכיון) על גזר שהם מקשרים ל:

בטא-קרוטן, שנמצא ב הירק, עשוי לעזור להפחית את הסיכון לקטרקט ולניוון מקולרי. עם זאת, יש לציין כי מחקרים שהציגו קישור זה השתמשו במינונים של ויטמין A או בטא קרוטן שהיו גבוהים יותר מהמצוי בתזונה הסטנדרטית. זה יהיה די קשה לאכול את מספר הגזר הנדרש כדי להתאים לרמת צריכה זו. כמו כן, בקרב הסובלים ממחסור בויטמין A, ניקטנופיה (המכונה גם ניקטלופיה או עיוורון לילה; חוסר היכולת לראות היטב באור גרוע) יכולה להיות מעט מסייעת לפחות על ידי הוספת גזר לתזונה של הסובל.

ציטוט>
ניתן לשפר תשובה זו באמצעות התייחסות ישירה להפניה ל- CDC (במקרה שסנופס יירד או ישתנה, עד כמה שזה נראה לא סביר)
תודה @Zaralynda, בדיוק ערכתי כדי לבצע את השינוי שהצעת.
#2
+7
Sue Saddest Farewell TGO GL
2015-04-08 23:58:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעמוד זה ב- WebMd יש קטע מעניין שכותרתו "מיתוסים על העיניים והחזון שלך."

החלק הרלוונטי:

אכילה גזר ישפר את ראייתך

עובדה: הגזר עתיר בוויטמין A, חומר מזין החיוני לראייה טובה. אכילת גזר תספק לכם את הכמות הקטנה של ויטמין A הדרושה לראייה טובה, אך ויטמין A אינו מוגבל למזון ארנבים; אפשר למצוא אותו גם בחלב, גבינה, חלמון ביצה וכבד.

אמנם ההסבר אינו מעמיק כמו מאמר ה- CDC שצוטט על ידי @msouth, אך נראה שהוא אישור הגון.

סו - אולי אתה מתעניין ב [מטא שאלה זו.] (מה הם מקורות אמינים) :-)
@anongoodnurse. קראתי את הדיון הזה מספר פעמים, אך אינני יכול לדעת אם ההסכמה הייתה כי אין לסמוך על WebMd כמקור אמין. זה דיון נהדר, ולכן כל אי הבנה היא שלי, אך מועיל לי לדעת אם זה מה שמשתמע מתגובה זו. תודה :)
סו, באופן אישי אני לא אוהב את האינטרנט. זה לא ברשימה, אז אני חושב שזה יכול להיות קונצנזוס. הייתי מזהיר גם נגד Livestrong.com (נראה שזה אתר פופולרי!) אם יש לך שאלה, רוב הסיכויים שמישהו אחר עושה גם את אותו הדבר, כך ששאלות תמיד יתקבלו בברכה! :-)
לכן שאלתי את זה כאן ולא בצ'אט, אז תודה על העזרה וההבנה!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...