שְׁאֵלָה:
מדוע גידים מלאכותיים אינם יכולים לעמוד בהרמה כבדה?
Franck Dernoncourt
2015-04-05 08:19:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דף זה מאוניברסיטת וושינגטון בנושא החלפה ותיקון גידים אומר:

לדוגמה, מפרקי החלפה אינם יכולים לעמוד בהרמה כבדה, ולכן אנו ממליצים למטופלים להימנע פעילות כזו גם אם הם היו יכולים להמשיך במשימות פיזיות מפרכות.

מדוע גידים מלאכותיים אינם יכולים לעמוד בהרמת משאות כבדים?

לעקוב אחר [תשובה זו] (http://health.stackexchange.com/a/342/26)?
@michaelpri כן
שתיים תשובות:
arkiaamu
2015-04-05 15:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מרגיש איזה ערבוב כאן.

אתה שואל לגבי גידים מלאכותיים, אך הציטוט שלך הוא לגבי החלפות מפרקים.

בעיקרון נעשה שימוש בתפוחים ובתפוזים המשווים לך. לטיפול במפרקים הרוסים קשות. בארבעה מקרים של חמישה הסיבה להרס המפרקים היא אוסטאוארתרוזיס בו הסחוס המפרקי נשחק וכתוצאה מכך למגע עצם טהור עד עצם וזה מאוד כואב ומשבית.

במהלך ניתוח להחלפת מפרקים מנוסרים קשות משטחי המפרקים והם מוחלפים ברכיבים בעלי צורה זהה. רכיב זה כולל בדרך כלל שתי אפשרויות קיבוע. הם יכולים להיות מלטים, שבהם מכניסים פולימאתיל-מתקרילאט (PMMA) לשני הרכיבים. ואז רכיבים נדחסים לקצה העצם המעוצב והמלט חודר לרקמת עצם נקבובית. ככל שחדירת המלט טובה ועמוקה יותר, הקיבוע מוצק יותר. אפשרות נוספת היא להשתמש ברכיבים מצופים הידרוקסי אפטיט (HA). הרכיב נדחס שוב על העצם, אך הקיבוע מושג על ידי צמיחת עצם לציפוי HA.

חומר הנושא הוא גם היבט חשוב בהחלפות מפרקים. הברך והירך הם ללא ספק המפרק הנפוץ ביותר. בירכיים ישנו כובע ראש מתכתי בדרך כלל הנושא כוס עשויה מפוליאתילן (PE). בברך שני הרכיבים הם בדרך כלל מתכתיים אך ישנו הוספה עשוי PE בין רכיבים להפחתת החיכוך.

חומרי קיבוע ונושא הם החוליות החלשות בהחלפות מפרקים. הרמת משקולות או תרגילים כבדים אינם מומלצים בחולים עם מפרק מוחלף. והכי חשוב שחיקה תמיד קיימת בכל החלפת מפרק, התרופה הנוכחית אינה מכירה חומר נושא שאינו נשחק. שחיקת PE מתואמת עם השימוש. ככל שתשקלו יותר או תתאמנו בהחלפת מפרק הירך / ברך כך הוא לובש יותר וסביר יותר שהוא יביא לסיבוכים הקשורים לשחרור מוגבר של חלקיק PE.

תנועה חוזרת ונשנית במפרק עלולה גם לגרום להתפרקות מלט או לשבירה בממשק העצם-HA ולהתרופפות הרכיבים.

מפרק הירך או הברך הן מערכות מכניות מורכבות עד כדי כך שלא ניתן להתמודד עם כל תנועה ותנופה עם ידע עדכני בנוגע להיבטים מכניים החלפות מפרקים. בשלב זה החלפות מפרקים סובלות טוב מאוד הליכה, פעילויות יומיומיות ואימוני משקל קל.

כמובן שבימינו אנו יכולים להשתמש בכל המסבים הקרמיים או בכל המסבים המתכתיים, אך לא אתעמק בהם. השימוש ב- PE הוא כה נפוץ ומסורתי בתחליפים משותפים, עד שהמגבלה האמורה על ידי OP חשובה ל> 90% מהחולים. הזוכה בטור דה פראנס פלויד לנדיס למשל כולל את כל החלפת מפרק הירך המתכתי.

גידים מלאכותיים הם דבר אחר. טיפול ברצועה צולבת קדמית (ACL) קרוע הוא הליך נפוץ מאוד בימינו. לרוב ACL מוחלף באוטוגרפט. כלומר רקמה שנאספה מאתר אחר בחולה אותו דבר.

בשחזור ACL האתר המשותף לניתוח עצמי של גידים הוא שריר הברך או השתלת גיד של גרסיליס. השתל זה נשלף במכשירים מיוחדים, נחתך לאורך הנדרש, ואז מקובע אותו בברגים הניתנים לספיגה לעצם הירך ולעצם השוק. עם הזמן הגיד מספק צמיחה מושלמת לעצם מכיוון שהגיד נשלף מאותו מטופל ואין שום בעיה לגבי דחיית רקמות.

בדרך כלל חולה צעיר עם קרע ב- ACL יכול לחזור לפעילות גופנית כבדה ללא כל הגבלה לאחר שחזור ACL מוצלח.

kenorb
2015-04-13 21:53:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הציטוט מתייחס ל החלפת מפרק, הליך של הסרת משטחי המפרקים הכואבים והחלפתם במפרק מלאכותי (עשוי בדרך כלל מחומר סינטטי רך) שמונחים בקצות העצם - יצירת מחדש את המפרק שהוסר. המשטחים המלאכותיים של החלפת המפרק מעוצבים בצורה שתאפשר תנועת מפרקים הדומה לזו של מפרק בריא וטבעי. על שרירי השרוול והגידים. עם הזמן, כפונקציה של הזדקנות, גידים נחלשים ומתנוונים אשר עלולים להוביל לקרעים מוחלטים של השרירים והגידים NIH .

סיכון אחר להרמה כבדה (טראומה פתאומית במפרק) יכול לכלול פריקת כתף כתוצאה מהתרופפות הרכיבים (בין העצם לרכיבים) והחלשת השרירים סביב המפרק הגורם לכדור התותבת לצאת מהשקע שלו. ברוב המקרים ניתן לתקן את הירך ללא ניתוח NIH, wiki .שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...