שְׁאֵלָה:
גלוקוז בדם בצום והמוגלובין A1C אינם תקפים לספורטאים?
JohnP
2015-04-01 08:54:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אתלט מתחרה, בעיקר בספורט סיבולת כבר כמעט 45 שנה. כחלק מהגופנים הצבאיים ואחרים, חזרתי כי רמות הגלוקוז בדם חוזרות מספר פעמים עם רמות גבוהות, ומעקב אחר בדיקות סובלנות לגלוקוז בצום חוזרות כשליליות. באחד ממקורות הדם האחרונים שלי (לקבוצת מחקר רפואי) חזר עם רמות HbA1c שהצביעו על כך שאני סוכרתית, אך שוב, מחקרי המעקב היו שליליים.

לאחרונה קראתי בלוג פוסט שדן ב מחקר זה, שהצביע כי ספורטאי סיבולת מאומנים מאוד (במקרה זה, קבוצה של 47 רוכבי אופניים גברים מקצועיים ו -72, לעומת 58 תורמים בישיבה) נטו רמות HbA1c גבוהות יותר מ הקבוצה הישיבה.

קראתי גם שרבים מרמות הגלוקוז בדם נקבעו באמצעות חולי סוכרת, אז האם זה אומר שהרמות אינן תקפות עבורי מכיוון שאני ספורטאי סיבולת לכל החיים? או שמא אני צריך להמשיך במעקב אחרי בדיקות שעלולות להיות מיותרות?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+8
anongoodnurse
2015-04-03 15:08:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאומרים

באחד ממקורות הדם האחרונים שלי (לקבוצת מחקר רפואי) חזר עם רמות HbA1c שהצביעו על כך שאני טרום סוכרתית, אך שוב, מחקרי המעקב היו שליליים. .

מה הייתה רמת HbA1C, ואיזה מחקר מעקב היה שלילי?

במחקר ליפי, ערכי HbA1c בין ישיבה אנשים ורוכבי אופניים מקצועיים היו 5.2 +/- 0.3% לעומת 5.4 +/- 0.2% בהתאמה. זה באמת שולי למדי. רמות נורמליות הן מתחת ל -5.7 אחוזים.

רמות HbA1C הן אכן חששות תקפים לספורטאים, תקפים כמו לכל אחד אחר. עם זאת, הסיכון למחלות לב נמוך יותר בקבוצה זו למרות A1C המוגבר בגלל רמות הכושר.

מולקולות גלוקוז אינן מכבדות את רוכבי האופניים המובחרים יותר מתפוחי אדמה של הספה. . פגיעה באיברים בקצה (באמצעות גליקוזילציה) היא הדאגה העיקרית כאן. הכליות והעיניים שלך (בין היתר) אינן נעזרות בפעילות הגופנית שלך, אך הן נפגעות מסוכרת.

מרפאת מאיו סוכרת מסוג 2

יש לך נקודה טובה כאן. רמת גלוקוז גבוהה היא הבחור הרע, לא האטיולוגיה האפשרית, בעצם. אני מאמין ש- JohnP נמצאת בקבוצת הסיכון הנמוכה ביותר לספורט סיבולת עקב מחלות הקשורות לסוכרת, הטובות לבריאות הכללית. אף על פי כן לא הייתי מתעלם לחלוטין מהערכים המוגבהים באופן ספורדי, אך גם אני לא חושב שמבחנים החוזרים על עצמם מועילים למשך שארית החיים.
אתה צריך התייחסות כדי להראות שרמות הכושר מגינות מפני מחלות לב. בריאות הלב וכלי הדם אינה מתואמת עם הבריאות האינטימלית של כלי הדם.
http://eurheartj.oxfordjournals.org/content/29/15/1903.full "ריבוד סיכון קרדיווסקולרי קונבנציונאלי ממעיט בנטל ה- CAC אצל רצי מרתון בריאים ככל הנראה. נראה כי נטל CAC וריצת מרתון תכופה מתואמים עם נזק תת קליני לבבי, יש צורך במודעות מוגברת לסיכון כלילי גבוה מהצפוי. "
#2
+3
Debbie
2015-10-08 21:23:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, רמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לגרום נזק בגוף --- אך ישנן רמות גבוהות של סוכר בדם שמסוכנות. הנה מאמר מעניין נוסף על A1c וספורטאים: http://fitafter40vancouver.blogspot.com/2010/12/hba1c-and-athletes.html

לספורטאים עשויים להתפרץ קצרים של גלוקוז גבוה יותר בזרם הדם שלהם לאחר פעילות גופנית ולא רמות גבוהות ממושכות.

גם אני ספורטאי סיבולת (רץ אולטרה-מרתון) הנוטה להגיע לתוצאות גבוהות של A1c. התוצאות האחרונות שלי היו 5.7.

תודה על החוויה שלך! ההודעה שאתה מפנה אליה היא אותה שקישרתי, וזה מה שגרם לשאלתי המקורית, כמו גם הנטייה לייצר תוצאות כוזבות בבדיקות גלוקוז.
#3
+1
LаngLаngС
2019-02-22 00:24:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי חוות דעת המומחה של מחבר המחקר ליפי היא הפוכה בדיוק מהמסקנה האפשרית שנשאלה בשאלה:

היפרגליקמיה הייתה הקריטריון האבחוני המוביל לאבחון סוכרת מאז ההתפתחות. מבחני הגלוקוז בדם לפני 100 שנה (25). ה- ADA דגל לאחרונה בשימוש ב- HbA1c לאבחון סוכרת ולזיהוי אנשים בסיכון גבוה לפתח סוכרת. עם זאת, נכון לעכשיו שום ארגונים או חברות מדעיות אחרות, כולל IFCC והפדרציה האירופית לכימיה קלינית (EFCC), לא תמכו בהמלצה זו באופן רשמי. למרות שתפקיד קליני עשוי להתקיים לצורך הקרנה (כלומר, באמצעות הפסקת HbA1c בין 6.5% ל -7.0%), נראה כי מוקדם להסיק שמדידת HbA1c, לפחות לבדה, עשויה להיות מדויקת דיה בכדי לאפשר יישום רחב. האבחנה של סוכרת. נכון לעכשיו, תפקידה האבחוני צריך להיות מוגבל לאותם חולים ללא תחלואה נלווית או מצבים פאתו-פיזיולוגיים העלולים להפחית את יעילות האבחון של בדיקה זו (טבלה 2). בין אם הדוגמה הישנה של בדיקות HbA1c לניטור החשיפה הגליקמית הכוללת תתורגם לכלי יקר לאבחון סוכרת, רק העתיד וניתוח יעילות העלות שלה יקבעו תפקיד זה. המאמר של קבוצת העבודה GLAD שפורסם בגיליון זה של כימיה קלינית ורפואה במעבדה, שמטרתו לקדם תוכנית מתואמת ליישום סטנדרטיזציה של מדידת HbA1c באיטליה, מהווה תרומה ראשונה לחקירות נוספות בנושא זה.

ג'וזפה ליפי & ג'ובאני טרגר: " המוגלובין מסוכרר (HbA1c): דוגמות ישנות, נקודת מבט חדשה?", Clin Chem Lab Med 2010; 48 (5): 609-614. DOI: 10.1515 / CCLM.2010.144

ובאחרונה

תוצאות המחקר שלנו, המבוסס על גודל מדגם גדול יותר מחקירות קודמות, מראות כי ריכוז הגלוקוז בפלזמה פוחת באופן משמעותי מ -3 ל -24 שעות לאחר ריצת סיבולת. בניגוד לגלוקוז בפלזמה, ערכי HbA1c היו כמעט ללא שינוי עד 24 שעות לאחר ריצת חצי מרתון, ובכך רמז כי פרמטר זה עשוי להיות אמין יותר מאשר FPG או RPG לאבחון סוכרת בנבדקים פעילים פיזית, עוסקת בקביעות בפעילות סיבולת פנאי או תחרותית.

ג'וזפה ליפי ואח ': " אתגרים באבחון סוכרת אצל ספורטאי סיבולת", J Clin Pathol 2018; 71: 944–945. doi: 10.1136 / jclinpath-2018-205043שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...