שְׁאֵלָה:
מה העומס במקרה של אובדן שמיעה פתאומי?
Shokhet
2015-04-03 21:04:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי גם מגרון אף אוזן גרון (רופא אף אוזן גרון, גרון) וגם מאודיולוג (מומחה שמיעה) שבמקרה של אובדן שמיעה פתאומי, זמן זה מהותי ויש לראות את המטופל בהקדם ככל האפשר. האודיולוג שדיברתי איתו סיפר כי המורה שלה לאודיולוגיה חווה אובדן שמיעה פתאומי בעצמה, והחמיץ את השיעור כדי לנסוע מהר ככל האפשר לרופא כדי להיראות.

למרבה הצער, איש מאנשי המקצוע הללו לא הסביר מדוע זה היה המקרה. מדוע הדחיפות לדאוג לאובדן שמיעה פתאומי? האם זה נובע מהחשש שהוא יחמיר עד כדי כך שלא ניתן יהיה לריפוי? האם יש טיפול מסוים שלא יעבוד (גם כן?) לאחר זמן רב? או שמא זה נובע מחוסר הנוחות שבחוסר יכולת לשמוע זמן רב?

רק כדי להיות ברור, האם אנחנו מדברים רק על אובדן שמיעה סנסוריאלי פתאומי (SSHL), ולא על אובדן שמיעה פתאומי אחר כמו אובדן שמיעה הנגרם מרעש (למשל רימון פשוט התפוצץ לידך)?
@FranckDernoncourt אני חושב שכן, אבל אני לא מומחה לשמיעה.
שתיים תשובות:
user139
2015-04-03 21:12:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה שבגללה אתה צריך לפנות לרופא מייד היא מכיוון שיש צורך לטפל באופן מיידי בכמה גורמים לאובדן שמיעה פתאומי. סיבות שכיחות לאובדן שמיעה פתאומי הן [1]

  • מחלה זיהומית
  • טראומה כגון פגיעת ראש
  • מחלה אוטואימונית כגון תסמונת קוגן
  • תרופות אוטוטוקסיות
  • בעיות במחזור הדם
  • גידול בעצב המחבר את המוח לאוזן
  • נוירולוגיה מחלות והפרעות כגון טרשת נפוצה
  • הפרעות באוזן הפנימית כמו מחלת מנייר

צורך לפנות לרופא מיד אינו מרמז על אובדן שמיעה. , אך מכיוון שחלק מהגורמים לאובדן שמיעה פתאומי יכולים להיות חמורים, הצורך לפנות למומחה במוקדם ולא במאוחר הוא העיקר.

בנוסף, "הטיפול מכוון לכל גורם ידוע לחירשות פתאומית. כאשר הסיבה אינה ידועה, רופאים רבים מנסים לתת קורטיקוסטרואידים יחד עם תרופות אנטי-ויראליות היעילות נגד הרפס סימפלקס (כגון ואלציקלוביר או פמציקלוביר). [2] "

Shlublu
2015-04-03 21:13:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי ארה"ב מחלקת הבריאות & שירותי אנוש, אובדן שמיעה פתאומי (אובדן שמיעה פתאומי Sensorineural) נחשב למקרה חירום רפואי מכיוון שהטיפול יעיל יותר אם ניתן בהקדם: [...] עיכוב באבחון וטיפול ב- SSHL עשוי להפחית את יעילות הטיפול.

זה מופיע בסעיף 1 במסמך המקושר.

זה עונה רק על השאלה העיקרית שלך, ולא המשניות, מכיוון שלא ניתן פירוט נוסף לגבי מדוע הטיפול יכול להיות פחות יעיל לאורך זמן. אך האבחנה והטיפול מוסברים שניהם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...