שְׁאֵלָה:
תוצאות וסיכונים של ניתוח לאסיק
Akshay Vasu
2015-04-02 13:49:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אדם עם ראייה ירודה עובר ניתוח LASIK, האם הוא יחזיר את הראייה למצב נורמלי בדיוק? מהם הסיכונים בהליך? האם יש תופעות לוואי או סיבוכים שיש לדאוג להם?

שתיים תשובות:
#1
+5
umesh krishna
2015-04-02 15:39:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיבוכים לאחר הניתוח כוללים את הדברים הבאים:

 • קמטוטים משמעותיים מבחינה ויזואלית או פסים בדש (1%)
 • דש נקע (תקופה מוקדמת לאחר הניתוח)
 • זיהום (תקופה מוקדמת לאחר הניתוח; נדיר מאוד; < 0.02%)
 • קרטיטיס תוך-ממדית מפוזרת (< 0.1%)
 • צמיחת אפיתל (מוקדם עד מאוחר לאחר הניתוח; 1-2 %)
 • תת / תיקון יתר (ראו תוצאות)
 • אקטזיה (שכיחות לא ידועה; < 0.01%)

באופן כללי, תוצאות LASIK טובות יותר לחולים עם קוצר ראייה נמוך (בין 1-6 D) ואסטיגמציה נמוכה (< 1 D). יציבות דווחה כטובה עם מעט או ללא שינוי שנצפה ברוב החולים בין 3 חודשים לשנה לאחר הניתוח. גורמים נוספים שיכולים להשפיע על התוצאות כוללים את סוג הלייזר והמיקרו-טרטום שהשתמשו בו וניסיון מנתחים.

אבל:

 1. אך באופן אישי שמעתי מכמה מהמכללות שלי שהוא יכול חוזר שוב לאחר 10 שנים בערך.
 2. ההליך אינו אלא צמצום חלק מהקרנית בעין, כך שבעתיד בגיל מבוגר אם אתה מפתח קטרקט (שיש לו שכיחות של מעל 70% בקרב זקנים), אפשרויות ניתוח קטרקט מוגבלות מכיוון שאיבדנו כמות ניכרת של קרנית בגין LASIK זה.
 3. הפרופסור הישן שלי לרפואת עיניים, מנע ממני ללכת על LASIK (אני קוצר ראייה מדי - ללבוש זכוכית). הוא העביר לי 5 דקות הרצאה באותו יום וסיפר על סיבוך (אני מתגעגע אליו עכשיו). שיחה זו התרחשה לפני שנתיים. לא בן גיל.
 4. הוא פשוט אמר "אל תבזבז את הקרנית שלך"
מהיכן מקור המידע הזה?
הישנות יכולה לקרות תוך 3 שנים בלבד ...
יש לכך תשובה טובה, אך כאן בנושא בריאות אנו ממליצים מאוד להשתמש בהפניות. הם הדרך היחידה בה אנו יכולים לדעת אם המידע אמין או לא. אם אתה מתקשה למצוא מקורות טובים, בדוק, [מהם מקורות אמינים?] (Http://meta.health.stackexchange.com/questions/112/what-are-reliable-sources) אם אתה רוצה ללמוד עוד על עמדת האתר שלנו לגבי תשובות ללא הפניות, בדוק, [האם יש למחוק מיד תשובות ללא הפניות?] (http://meta.health.stackexchange.com/questions/283/should-answers-without-references-be- מיידי נמחק)
#2
+1
kenorb
2015-04-06 20:20:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיכונים של LASIK (בעזרת לייזר בעזרת קרטומילאוזיס באתרו) יכולים לכלול:

יש אנשים עם תוצאות גרועות מהליכים כירורגיים של LASIK מדווחים על איכות חיים מופחתת משמעותית בגלל בעיות ראייה או כאב פיזי הקשור לניתוח . אחוז קטן מהמטופלים עשוי להזדקק לניתוח נוסף מכיוון שמצבם מתוקן יתר על המידה או מתוקן פחות.

מקור: LASIK - סיכונים בויקיפדיה

היי קנורב, אתה משתמש בוויקיפדיה כתמיכה העיקרית שלך בטענות שלך שוב. זכור, אנו מאפשרים לוויקיפדיה רק ​​להגדרת מונחים או הבהרות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...