שְׁאֵלָה:
האם יש יתרונות בריאותיים לברית המילה הגברית?
Jez
2015-04-01 00:58:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ארגונים רפואיים שונים טוענים כי למילה הגברית יש יתרונות רפואיים שונים, כגון הפחתת הסיכון ללקות ב- HIV, או הפחתת הסיכון לדלקות בדרכי השתן, למשל. האם ישנם מחקרים מדעיים מכובדים המגבים את הטענות הללו?

http://parenting.stackexchange.com/q/1443
ראה גם [אלה] (http://skeptics.stackexchange.com/q/1367/14709) [שלוש] (http://skeptics.stackexchange.com/q/4398/14709) [שאלות] (http: // skeptics.stackexchange.com/q/19010/14709) ב- Skeptics SE.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+26
michaelpri
2015-04-01 01:29:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן עדויות לכך שמילה ילודים אומרת כי היתרונות של ברית מילה גוברות על הסיכונים.

על פי מחקר שנערך על מילת ילודים [1] , היתרונות לכל החיים להיות נימול גבר על הסיכונים 100 עד 1. חלק מהסיכונים שאנשים עשויים לשייך לברית מילה אינם סבירים מאוד. דימום מוגזם קורה רק 0.1% מהמקרים, זיהומים 0.02% מהמקרים ואובדן הפין 0.0001% מהמקרים. אחוז המוות הוא 0.00001% בלבד.

בסך הכל, זה מראה שגברים שעברו ברית מילה דורשים טיפול רפואי מחצית כמו גברים שלא נימולו. כמו כן, הסיכון הכללי לגברים שנימולים יש השלכות רפואיות חמורות הוא 1 עד 5000; זה כולל דברים כמו HIV ומחלות אחרות המועברות במגע מיני.

גרף זה מכיל מידע רלוונטי אחר.

ישנם אנשים שאינם מסכימים עם המאמר שהוזכר לעיל. [2] בהצהרה ישירה נגד המאמר נאמר כי המאמר "נפגם מהטיה". הם מציינים כיצד המאמר לא מציין דברים רבים, כמו אמירות נגד ברית מילה ופגיעה בחוויה המינית. זה לא מפריך לחלוטין את המאמר שאומר שמילה מועילה, אבל זה משהו טוב לחשוב עליו.


[1] שיעורי ברית מילה sup>

[2] הטיה וברית מילה גברית

נשמע טוב. ההתנגדות היחידה שלי היא ש ** מילת ילודים ** מעסקת בגופם של ילדים לפני שיש סיכון סביר למחלות המועברות במגע מיני, קראתי שיש אנשים שאפילו לא אוהבים יחסי מין או שיש להם אינטרס לעסוק במין, המונח הנפוץ המשמש הוא "לֹא מִינִי". אני יודע שהסיכונים הקשורים למין הם לא המשתנים היחידים, אך ישנם יתרונות וחסרונות בשתי האפשרויות, אז אולי לתת לגברים בוגרים להחליט בעצמם מה לעשות עם גופם? נראה שעדיף ** לתת לאנשים לבחור ברצון חופשי ** איזה סוג סיכון הם מוכנים לקחת.
זו שאלה ממש קשה, ואתה טוב להתמודד עם זה. חשוב לציין גם [הפרכה ישירה] (http://www.mayoclinicproceedings.org/article/S0025-6196 (14) 00747-2 / fulltext) שפורסם באותו כתב עת. [תשובה מקובלת על ספקנים] (http://skeptics.stackexchange.com/a/4402) (שאני במקרה לא מסכים איתה ;-)) סותרת גם את נתוני ה- HIV ששימשו בניתוח שצוטט. הספרות ענקית, מורכבת סטטיסטית ונפגעת מכל ההטיות הטמונות בנושא שאינו מעניק את עצמו לניסויים מבוקרים אקראיים גדולים. :-(
[תשובה סקפטנית נוספת] (https://skeptics.stackexchange.com/questions/1367/does-circumcision-lead-to-a-net-increase-in-quality-of-life) שלא מסכים עם זה (מוזכר גם מאת @PatrickHoefler) שיש לו לא מעט קולות. (אני לא יודע מה נכון, רק רוצה לציין שיש כנראה מחלוקת למרות מקור מכובד בתשובה זו).
"טיפול רפואי במחצית" - אלא אם כן עורלה גורמת להתקפי לב, דלקת התוספתן, תאונות דרכים וכו 'זה נראה בלתי אפשרי לחלוטין.
המחקר שצוטט נכתב על ידי אנשים שדעותיהם בנושא זה קיצוניות במקצת. אני לא ממש משוכנע שהתשובה הזו מוסיפה משהו אינפורמטיבי - איזון בין נקודת מבט קיצונית אחת לבין ביקורת ממש בסוף לא מוסיף איזון רב. כמו כן, ביקורת רחוקה מלהיות הביקורת היחידה שיש - ישנם חוקרים רבים אחרים שמגיעים למסקנה הפוכה. אף חוקר אחר לא משכפל את טענת היחס של 1: 100, ובוודאי שלא ארגון בריאות מכובד (הכי קרוב הוא עמדת ה- AAP שקובעת סיכונים והיתרונות מאוזנים מקרוב).
ניתן לשפר תשובה זו על ידי הוספת פרטים נוספים ואולי הצגת ראיות מאוזנת יותר. * אילו * יתרונות בריאותיים נצברים על ידי MC - הפחתת HIV, סרטן הפין וכו 'מה הסבירות * של אלו ומהי ההפחתה * שמקנה MC. הייתי מציע להביט במקורות שאינם מוריס, ובדרך כלל הודה כי יש דעות קיצוניות בנושא זה - "הורים שאינם מלים את ילדיהם זקוקים לשיחה טובה", ומאפיין את MC כ"חיסון כירורגי "(שמשך הרבה ביקורת), מאמר בנושא MC כ"צורך מוסרי "וכו '- השקפות מחוץ למיינסטרים
#2
+19
kenorb
2015-04-08 22:47:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן עדויות התומכות בכך שמילה גברית מפחיתה את הסיכון להידבקות ב- HIV בקרב גברים הטרוסקסואלים באפריקה שמדרום לסהרה. (1), (2) אולם הראיות ליתרונות HIV לגברים המקיימים יחסי מין עם גברים ברורות פחות (3), (4) והשימוש בו למניעת HIV בעולם המפותח אינו ברור גם (5) . רק התווית במקרים של הפרעות במבנה איברי המין מסוימים או במצב בריאותי כללי לקוי (6), (7) .

מי ממליץ לשקול ברית מילה כחלק מתוכנית HIV מקיפה רק באזורים עם שיעורי HIV גבוהים (למשל אפריקה) (8), (9) .

לכן אם אינך גר באפריקה או באזורים עם שיעורי HIV גבוהים, הסיכונים הפוטנציאליים עולים על היתרונות הבריאותיים הקשורים לברית מילה. כפי שכרגע אין אף ארגון רפואי מרכזי שממליץ על ברית מילה בילודים שאינם טיפוליים, ואף ארגון רפואי גדול אינו קורא לאסור אותו.

ראה גם: ברית מילה בוויקיפדיה

+1 עבור מספר הפניות מהמרכז הלאומי למידע ביוטכנולוגי
אתה אומר "לא ברור" לגבי חלק מהיתרונות למדינות מפותחות, ואז טוען בקטגוריה שהסיכונים הפוטנציאליים עולים על היתרונות הבריאותיים. זה נראה מגע סותר.
#3
+5
Graham Chiu
2018-03-15 14:01:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברית מילה היא סוג של השחתה מינית המתבצעת בתינוקות גברים בדרך כלל מסיבות דתיות שאינן קשורות ליתרונות בריאותיים משוערים. הטענה בדבר הפחתת הסיכון לזיהום ב- HIV נתמכת על ידי סקירה זו של Cochrane אך חלה על אפריקה. סקירה נוספת בדקה דלקות בדרכי השתן ומצאה ש לא מספיק נתונים כדי להסיק מסקנות.

ברית מילה נערכה באופן מסורתי ללא שיכוך כאבים ויש נתונים המציעים ביטויים הקשורים למתח להתפתח אצל ילדים אלה בהשוואה ללא נימול. יתר על כן, היו מקרי מוות מפורסמים כתוצאה מהנוהג היהודי המסורתי במציצת העורלה כדי למנוע דימום הגורם להרפס. בכל תחום שיפוט אחר, הדבר יכול להיחשב פדופיליה.

מעניין שאיסלנד מבקשת לאסור ברית מילה בילודים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...