שְׁאֵלָה:
מהם היתרונות הבריאותיים והסיכונים של בליעת אלוורה?
Patrick Hoefler
2015-04-01 15:19:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי אלוורה נמצאת בכל מקום בימינו, במיוחד במוצרי עור. עם זאת, ניתן גם לקנות ג'ל אלוורה המיועד למאכל אנוש ומוצרי מזון המכילים אלוורה.

מחקר שערך Boudreau et al. (2013) מסכם כי ...

... אלוורה לא צבועה גרמה לסרטן המעי הגס בחולדות זכר ונקבה וגם גרמה להיפרפלזיה של המעי הגס, המעי הדק, הבטן, בלוטות לימפה בחולדות זכר ונקבה. תמצית אלוורה גרמה גם להיפרפלזיה של המעי הגס בעכברים זכר ונקבה ולהיפרפלזיה של בלוטת הלימפה המזנטרית בעכברים זכרים ולהיפרפלזיה של הקיבה אצל עכברים נקבות.

מהם היתרונות הבריאותיים וסיכונים של צריכת אלוורה?

שתיים תשובות:
#1
+7
kenorb
2015-04-01 15:59:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהו אלוורה?

אלוורה הוא השם הנפוץ של מין מסוים אחד מהסוג אלוורה (בן למשפחת Xanthorrhoeaceae). ישנם מעל 420 מיני צמחים שונים והנפוצים ביותר במוצרי צריכה. הנפוץ ביותר הוא אלוורה ברבדנסיס, אלוורה ברבדנסיס (מיל.) או (מילר) או אלוורה (ל ') בורם. f. (שם מדעי).

עיבוד

המרכיב העיקרי של הצמח המשמש ברוב המוצרים הוא העלה, אותו ניתן לעבד בשתי דרכים להכנת מיץ אלוורה, אבקה או תרכיז .

החומר הנוסף שנמצא בתוך העלה ששימש במסחר, בעיקר כתרופת משלשל OTC, הוא לטקס אלוורה.

לצריכה דרך הפה יש לסנן בקפידה את אלוורה על ידי הליכי עיבוד שונים:

 • מיץ עלים אלוורה

  תהליך סינון פחם המנקים צבע ומורידים חלק מהרכיבים (כולל אנתרקינון הפועל כ משלשל) מכיוון שמחקרים מסוימים הוכחו כמסרטנים בחולדות, אך לא בעכברים (ראה רעילות). NTP לא ערך מחקרים על ג'ל האלוורה (תמציות עלים שלמים מפוזרים).

  מיץ עלים אלוורה מיוצר על ידי לקיחת עלי אלוורה שלמים וטחינתם באמצעות סוג כלשהו של מחמצת. בדרך כלל משתמשים בטיפול אנזימטי כלשהו (כמו צלולאז) כדי לפרק את הקליפה וחומרים בעלי משקל כבד יותר, ואז מסננים את ההחלפה המתקבלת, בדרך כלל עם סינון פחם, כדי להסיר כל חומרים לא רצויים אחרים כגון לטקס אלוורה (צהוב, מריר). טעימת exudate שהוא חומר משלשל חזק). השאר הוא מיץ עלים אלוורה.

 • מיץ עלים פנימי אלוורה

  מיץ עלים פנימי אלוורה נעשה על ידי הסרת את הקליפה לפני העיבוד, במכונה או ביד, ואז שוטפים את לטקס אלוורה. לאחר מכן טוחנים / כותשים את חומר העלה הפנימי הג'לטיני שנותר למיץ עלים פנימי אלוורה.

במדינות אחרות מיץ אלוורה מיוצר בשיטת TTS (זמן, טמפרטורה, תברואה) פטנט.

לאחר שסונן ג'ל אלוורה לצריכה, אז זה נחשב לבטוח, מכיוון שללא סינון זה עלול להזיק ולגרום לרעילות אפשרית בבליעה.

אלוורה המכילה אלואין (אולם זה לא בטוח) בכמויות עודפות עשויות לגרום לתופעות לוואי, אך ישנם מעט מאוד נתונים לגבי רמות האלואין ברוב המוצרים הנוזלים. (על פי מחקר אחד, זה פחות מ -1 עמודים לדקה), אולם במוצרים מוצקים / חצי מוצקים הוא יכול להיות גבוה פי 10-100. אם אלואין הוא הגורם לגידולים בחולדות, הרי שככל שריכוז האלואין נמוך יותר, הוא פחות מזיק. עם זאת יש צורך במחקר נוסף בכדי לענות על שאלות אלה.

האם אלוורה מוסדרת?

בארה"ב אלוורה היא תוסף תזונה והיא אינה תרופה מוסדרת, ולכן אין ערובה לחוזק. , טוהר או בטיחות של מוצרים אלה. נכון לעכשיו אלוורה מאושרת על ידי ה- FDA כממכר מזון לטעם.

בבריטניה, האיחוד האירופי, סין וקוריאה התוכן והטוהר של אלוורה מוסדרים על ידי IASC (הבינלאומי) חותמת האישור של מועצת מדע אלו (Aloe Science Council) שקבעה סטנדרטים להגדרת מה (ומה לא) "אלוורה" במוצרים מוגמרים. תקן IASC קובע כי ניתן לתייג במדויק רק מוצרים המכילים acemannan, או את בטא 1-4 glucomannans אצטילציה, אלוורה. Acemannan הוא פוליסכריד הטבעי הקיים באלוורה ומשמש כמזהה של הבוטני באמצעים אנליטיים. מוצרים שאינם מכילים acemannan אינם נחשבים אלוורה אמיתית על בסיס תקן זה.

כיצד אוכל לדעת אם מוצר מכיל באמת אלוורה?

בארצות בהן מוסדר אלוורה, עליכם לבדוק על התווית אישור מבוסס חותם (ראה: הנחיות תיוג). תוכלו גם לבדוק את רשימת המוצרים המוסמכים באתר IASC. כמו כן, וודא שתוכן Aloin הוסר.

יתרונות בריאותיים

היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים של שתיית מיץ אלוורה כוללים:

 • תומך במערכת העיכול ומקל על עצירות,

  למשל ערבוב אלוורה עם שמנים שונים ומיץ לימון יכול להגיע לכל מסלול העיכול עד המעי הגס. שמן חוסם ספיגה של שני מרכיבים אחרים מוקדם מדי, כך שמיץ לימון יכול להמיס משקעים בדרכי העיכול, בכיס המרה ובצינורות הלבלב, ולאחר הספיגה, בכליות. אלוורה יכול גם לרפא זיהום כמו שחיקות בדופן מסלול העיכול. ( מקור ספר)

 • שפר את החסינות הטבעית,

 • שפר את מצב העור ובריאות,
 • מכיל באופן טבעי פוליסכרידים המספקים יתרונות רבים לגוף כגון:

  • רמות סוכר בריאות בדם,
  • תפקודי כבד,
  • בריאות מעיים: עזרה להפחתת סרטן המעי הגס,
  • הפחתת רמות הכולסטרול בסרום,
  • מציגים אימונומודולטוריות, אנטי-גידול, אנטי-טרומבוטי, פעילויות נוגדות קרישה, אנטי-מוטגניות, אנטי-דלקתיות, מיקרוביאליות ואנטי-ויראליות, כולל נגיף אנטי-HIV, הרפס, וירוסי הפטיטיס מחקר ,
 • כמה יתרונות אחרים כוללים: נשירת שיער, הליקובקטר, טרשת עורקים, רגישות, עודף משקל, מיקוזיס, נוירוזות, אלח דם, סרטן.

ג'ל אלוורה משמש גם כמסורתי. תרופות (במיוחד באסיה) לטיפול בעור רב תכליתי.

עם זאת, נערכו מעט יחסית מחקרים אודות היתרונות האפשריים של ג'ל אלוורה שנלקח באופן פנימי.

אם יש לך חששות או מצבים רפואיים, עליך לדבר עם הרופא שלך לפני שתשנה טיפולים קיימים.


ראה:

אתה לא ממש מתייחס לנושא הרעילות או הסרטן המוזכר בשאלה. והרשימה הארוכה באמת של יתרונות בריאותיים שלך חסרה ברצינות מקורות אמינים וספציפיים.
@MadScientist אני מתייחס ומזכיר שהסרת אלואין (וחומרים רעילים פוטנציאליים אחרים) בתהליך סינון הופכת אותו לבטוח לצריכה ומשקאות אלה מאושרים על ידי IASC לצריכה ברחבי בריטניה, האיחוד האירופי וכן הלאה. אם הם היו רעילים לבריאות הם לא היו מאושרים ללא ספק. מרבית מחקרי הסרטן נעשו על אלוורה טהורה ונגרמו על ידי אלואין ללא הסינון, כך שאני לא יודע למה אתה מתכוון.
@MadScientist שינתה 'יתרונות בריאותיים' ל'פוטנציאל 'אם זה יפתור את הבעיה. אם תרצה לקבל עוד הפניות ללימודי בריאות, אספק בקרוב.
@kenorb - שאלת ה- OP הייתה "מהם היתרונות הבריאותיים והסיכונים של צריכת אלוורה?" האם תוכל לשנות את תשובתך כך שעיקר התשובה תיענה לשאלת ה- OP? הכללת סיכונים תוסיף גם איזון דרוש.
@anongoodnurse OP שאל באמת איזו ישות מווסתת את זה בתגובות קודמות, אז הוספתי את זה. חשוב לסנן את התהליך כדי להראות שמיץ האלוורה שונה למעשה ממה שנמסר מהצמח, מכיוון שמד סיינטיסט העיר כי הוא יכול להכיל את החומרים הרעילים וזה מכסה גם את הסיכון הכרוך בכך (אם הסינון לא היה מספיק טוב). ההגדרה חשובה גם מכיוון שיש מאות סוגים שונים של אלוורה ויש צורך להבהיר על מה התשובה.
#2
+2
Jan
2019-06-26 16:18:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתרונות בריאותיים אפשריים

אלוורה בפה יעילה אולי ל:

 • להקלה על עצירות
 • הפחתת דם סוכר ו- HbA1c אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2
 • ריפוי כיבים פפטיים (עדויות לא עקביות)

תופעות לוואי אפשריות

לטקס אלוורה דרך הפה עלול:

 • לעורר שלשול
 • להגדיל את הסיכון לסרטן (אין מספיק ראיות)

מקורות:שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...