שְׁאֵלָה:
האם כל חיטוי הידיים תורם לעמידות אנטיבקטריאלית?
Zaralynda
2015-04-04 08:48:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה חומרי ניקוי ידיים מכילים טריקלוזן להרוג חיידקים. נמצא כי Triclosan תורם ל עמידות אנטיבקטריאלית.

אני מנסה להפחית את השימוש שלי במוצרים התורמים לעמידות אנטיבקטריאלית, אך מחטא את הידיים. נוחים כאשר שטיפת ידיים אינה זמינה. אם אעבור לחיטוי ידני עם אלכוהול איזופרופיל, האם זה עדיין יהרוג חיידקים ביעילות מבלי לתרום לעמידות אנטיבקטריאלית?

אחד תשובה:
anongoodnurse
2015-04-04 11:37:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink
החיטוי הידני הבטוח ביותר מבחינת הפחתת העמידות לאנטיביוטיקה הוא החיטוי על בסיס אלכוהול. זה יעיל נגד מגוון רחב של מיקרואורגניזמים.

עם זאת, זכור כי חומרי ניקוי ידיים אינם מסירים לכלוך וכימיקלים מעורך, וכל המרכיבים בתכשירי החיטוי ביד נותרים לספיגה מלאה בעורך. . אלכוהול הופך את העור למעט יותר חדיר לכימיקלים, ולכן ההמלצה הנוכחית בקרב עובדי בית החולים היא לשטוף במים וסבון לאחר מספר שימושים של חיטוי ידיים. (ראו את ההתייחסות הראשונה לשארנו.)

חיטוי ידיים צריך לשמש בעיקר כמעקב אופציונלי לשטיפת ידיים מסורתית במים וסבון, למעט במצבים בהם סבון ומים אינם זמין. במקרים אלה, שימוש בחיטוי על בסיס אלכוהול עדיף על כלום. חיטוי ידני על בסיס אלכוהול שווה בערך ביכולתם להסיר או להרוג חיידקים בידיים, כפי שמוצג במחקרים רבים, כולל אחד קטן שכלל שפעת:

היגיינת הידיים עם מים וסבון או על בסיס אלכוהול. שפשוף ידיים יעיל ביותר בהפחתת נגיף שפעת A על ידיים אנושיות, אם כי סבון ומים הם ההתערבות היעילה ביותר.

סבון ומים ביטלו יותר וירוסים משלושת שפשופי הידיים על בסיס אלכוהול, למרות שההבדל בין אסטרטגיות אלו לא היה גדול.

אמנם בתיאוריה זה נשאר אפשרי, אך עד כה לא נמצא במחקר עדויות לכך ששימוש בטריקלוזן מוביל לעמידות חיידקית.

[ה- FDA] אמר כי עד היום אין עדויות המצביעות על כך שטריקלוזן מסוכן לבני אדם, אך מספר מחקרים מצאו כי טריקלוזן יכול לתרום להתפתחות עמידות לחיידקים (Aiello AE et al. Clin Infect Dis. 2007; 45 [suppl 2 ]: S137-S147). בנוסף, מחקרים בבעלי חיים מצאו כי הכימיקל יכול להפריע לתפקוד בלוטת התריס (Paul KB et al. Toxicol Sci. 2010; 113 [2]: 367-379).

רופאי ילדים ממליצים להימנע מכך בבתים עם ילדים. זה הפך להיות כמעט בכל מקום בסביבה, כך שככל הנראה יש להימנע ממנו בניקוי ידיים, מכיוון שרובו בסופו של דבר לא על הידיים, אלא על אספקת המים שלנו וכו '.

הראיות הן רק מעט ברור יותר עבור תרכובות אמוניום רביעיות (כגון בנזלקוניום כלוריד) בגלל יסוד גנטי חיידקי הנקרא אינטגרון :

בעשורים האחרונים, מנגנונים גנטיים שונים היו מעורבים ב התגלתה התפשטות גנים העמידים בקרב חיידקים. אינטגונים - אלמנטים גנטיים הרוכשים, מחליפים ומבטאים גנים המוטמעים בקלטות גנים (GC) - הם אחד המנגנונים הללו. ... בתחילה נלמדו בעיקר במסגרת הקלינית למעורבותם בהתנגדות לאנטיביוטיקה, תפקידם בסביבה הוא כעת מוקד תשומת לב הולך וגובר.

ישנן עדויות לכך ש- QAC עלול לגרום ל לחץ סלקציה עבור חיידקים הנושאים אינטגונים של עמידות לאנטיביוטיקה:

אינטגונים מסוג 1 הם אלמנטים גנטיים הנושאים גנים עמידים לאנטיביוטיקה ותרכובת אמוניום רביעית (QAC) המקנים עמידות לדטרגנטים וביוצידים. ... אנו מראים כי שכיחותם של אינטגרים מסוג 1 גבוהה יותר בחיידקים החשופים לחומרי ניקוי ו / או שאריות אנטיביוטיקה ...

עמידות כנגד QAC נפוצה בקרב מגוון מגוון של מיקרואורגניזמים ... פיתוח עמידות בחיידקים פתוגניים ולא בפתוגניים קשור ליישום ברפואה האנושית ובתעשיית המזון. QACs במוצרי קוסמטיקה יבואו בהכרח במגע אינטימי עם העור או רירית הרירית בפה ובכך עשויים להוסיף ללחץ הבחירה לעבר מיקרואורגניזמים עמידים יותר ב- QAC בין העור או פלורת הפה.

היגיינת ידיים וחיטוי ידיים סקירה טובה
מעורבות אינטגרון בהתפשטות סביבתית של עמידות לאנטיביוטיקה
השפעות פעילות אנתרופוגנית על האקולוגיה של אינטגרים מסוג 1 וגנים הקשורים לאינטגרון ב סביבה
יעילות סבון והכנות מבוססות שפשוף ידיים על בסיס אלכוהול נגד נגיף שפעת H1N1 חי על ידי מתנדבים אנושיים sub >
האם השימוש הרחב בתרכובות אמוניום רביעיות משפר את הבחירה וההפצה של עמידות מיקרוביאלית ובכך מאיים על בריאותנו?שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...