שְׁאֵלָה:
מהם היתרונות והחסרונות של גישות שונות להפלה של טכיקרדיה חדרית?
James Jenkins
2015-04-04 16:54:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מקור אידיופתי (או ספונטני, לא ידוע) טכיקרדיה חדרית היא סוג של טכיקרדיה חדרית (VT) המופיעה בחולים עם לב רגיל מבנית. ברצוני לדעת מהם היתרונות והחסרונות משלושת פעולות התיקון העיקריות שרופאים מעדיפים:

  • Verapamil: זה נראה כמו התרופה של בחירה, אך היא נוטה לגרום לירידה בלחץ הדם (BP). אם לחולה כבר יש BP נמוך (גם אם רק בגלל היותו צעיר ובכושר), ספקים עשויים להיות מסרבים לתת תרופה זו מחשש לירידה משמעותית ב- BP.

  • Amiodarone: זו תרופה עם רעילות משמעותית שנשארת במערכת שלך זמן רב ( שבועות עד חודשים ).

  • דפיברילציה: בהנחה שהמטופל חוזר לקצב תקין לאחר הטיפול ואינו בהכרה בעת הלידה, נראה כי יש לו פחות תופעות לוואי מאשר התרופות. הסתכלתי מסביב ולא מצאתי תופעות לוואי שליליות לטווח הארוך, אך לטווח הקצר ( שניות לדקות ) ישנם כמה סיכונים.

המחקר שלי עד כה אינו חד משמעי מהן ההשפעה הפחות מזיקה לטווח הארוך של השלושה. אני די בטוח שאמיודרון צריכה להיות בחירה אחרונה, אבל לא בטוח לגבי שני האחרים.

מהם היתרונות והחסרונות של אפשרויות הטיפול הללו שעליו להבין מטופל המאובחן כסובל מ- VT אידיופטי?

תמצית מינורית אחת: המונח במצב זה הוא לב המרה, לא דפיברילציה. כפי שמשתמע מהמילה ** defib **, זה מה שנעשה לפרפור חדרים, ולא טכיקרדיה חדרית.
הטיפול הטוב ביותר בטכיקרדיה חדרית תלוי בסיבה הבסיסית. קרדיולוג עם תת התמחות באלקטרופיזיולוגיה לבבית הוא המומחה שיהיה המומחה ביותר לאבחון וטיפול בבעיה זו. בדיקה הנקראת EPS נעשית בדרך כלל כדי למפות את הפרעת הקצב. דפיברילטורים מושתלים (AICD) בדרך כלל אינם מחליפים טיפולים רפואיים ומשמשים לעיתים קרובות כתוספת. ל- Amiofarone יש רעילות חשובה לטווח הארוך.
אחד תשובה:
#1
+5
user3176
2016-03-13 00:09:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנא ראה תחילה את הנחיות החברה הבאות:

המכללה האמריקאית לקרדיולוגיה משנת 2006 / איגוד הלב האמריקני / האגודה האירופית לקרדיולוגיה (ACC / AHA / ESC) הנחיות:

● ישנן עדויות ו / או הסכמות כלליות התומכות בהפחתת RF בחולים הסובלים מ- VT אידיופתי סימפטומטי שאינם עקבים מסמים, או בחולים כאלה שאינם סובלים מסמים אל תרצה טיפול תרופתי ארוך טווח.

● משקל הראיות ו / או הדעה תומך בשימוש בחוסמי בטא ו / או חוסמי תעלות סידן לטיפול ב- VT אידיופתי סימפטומטי.

  1. חולים סימפטומטיים עם VT מונומורפי.
  2. VT מונומורפי בחולים בהם תרופות אנטי-אריתמיות אינן יעילות, אינן נסבלות או אינן רצויות.
  3. חולים עם VT ו- VF פולימורפי מתמשך (סופה חשמלית) חוזרים ונשנים לטיפול אנטי-אריתמי כאשר קיים חשד להדק שניתן למקד להפלה

ניהול רפואי (ללא התערבות / אבלציה) הוא מה שמומלץ - במיוחד ורפמיל או חוסם בטא מכיוון שקל לקחת אותם (גלולות) ויש להם פרופיל לוואי די נחמד. אתה יכול למצוא בקלות את ההשפעות השליליות באופן מקוון, אך הן קשורות בעיקר לדופק ולחץ הדם ואלה מנוטרות בקלות.

אבלציה היא פרוצדורה שעושה אלקטרופיזיולוג קרדיולוגי ב"מעבדת הקתולים ". זה יהיה בשילוב עם "EP Study" שהוא מחקר אלקטרופיזיולוגיה של הלב כדי לנסות למצוא את המיקום האשם שמתחיל את האריתמיה. לפעמים משתמשים באבלציה (ראו לעיל) במקרים רפואיים-עקשניים.

ניתן לשקול אמיודרון או תרופות נוגדות אנטי-אריתמים, אך יש להן תופעות לוואי רבות יותר. ידוע שלאמיודרון יש מחצית חיים ארוכה מאוד ורשימה ארוכה של תופעות לוואי הדורשות מעקב כרוני (בעיות בבלוטת התריס, בעיות ריאות וכו ') ולכן הם לא ממש מהווים קו ראשון בדרך כלל במקרים אלה אם כי ניתן להוסיף אותם סוכני השורה הראשונה שהוזכרו לעיל.

כחלילה:

  • Cardioversion, לפי שורשי המילה , משנה / מסובב את כיוון הלב -> אתה יכול לחשוב על זה כמשנה את הקצב.
  • דפיברילציה היא תת של cardioversion שם זה נעשה ללא כל סנכרון במקרים של פרפור חדרית. דפיברילציה = המרה לבבית אסינכרונית
  • ספקים רפואיים רבים משתמשים במונח קרדיברסיה במקרים של טכיקרדיה חדרית או חדרית בלבד (במקרה זה בדרך כלל סינכרוני) - Cardioversion, כיוון שהוא משתנה קצב הלב (חשמלי או כימי), כולל דפיברילציה, אך בדרך כלל משמש כמונח ספציפי לטכיקרדיה על-חדרית או חדרית, שכן דפיברילציה ספציפית יותר כאשר משתמשים במערכת לב ב פרפור חדרים.
"ספקים רפואיים רבים משתמשים במונח לב המרה במקרים של טכיקרדיה חדרית בלבד" - לב המרה הוא גם המונח המשמש כאשר הוא מוחל על SVT.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...