שְׁאֵלָה:
לשימוש לטווח ארוך: שטיפת פה לא אלכוהולית מול מים מלוחים
AYX.CLDR
2015-04-01 05:23:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הקדמה: אנא היזהר כי אני שואל שאלה זו רק למי פה ללא אלכוהול כלשהו; אז אנא השמיט מי פה אלכוהוליים (שעלולים לגרום לסרטן).

מכיוון שסבתא שלי ממשיכה לפתח חללים, היא מברשת פעמיים ביום, משתמשת בחוט דנטלי, ואז חוט דנטלית עם מברשות בין-דנטאליות, ומסכמת במי שטיפה של קרסט עם 0 אלכוהול (ראה הערת השוליים). היא גם נמנעת מכל תוספת סוכר או ממתיקים.

שאלה 1: איך מים מלוחים לעומת מי פה לא אלכוהוליים לשימוש יומיומי? רופא השיניים שלה לא מכיר שום מחקר רלוונטי, וממליץ רק על מי מלח לשימוש לטווח קצר. אז רופא השיניים שלה מסכים עם חלק מהטענות כאן מאת רופא השיניים דייוויד קר (B.DSc (Hons) BSc (Hons), אוניברסיטת קווינסלנד).
שאלה 2: אך האם רופא השיניים קר צודק לחלוטין בביקורתו (על מי מלח) להלן?

מה דעתך להשתמש במי מלח לאורך זמן?

לטווח ארוך יותר, מי המלח הם חומציים, ולכן תהיה בעיה אם היית משתמש בהם מדי יום, הם עלולים לשחוק את השיניים, אך לא בהכרח שוחקים לשיניים. החומציות של מי המלח עלולה לאכול ולרכך את האמייל על השיניים, מה שהופך אותם לרגישים יותר ללבישה, סתתים וחללים.

הערת שוליים: סבתי משתמשת במותג זה מכיוון שהוא מכיל ציטילפירידיניום כלוריד, אשר ( אתר זה טוען) 'הוכח כמפחית פלאק או נלחם בחללים'.

"האם רופא השיניים קר צודק לחלוטין ...?" לא סביר שהוא צודק לחלוטין. סבתא שלך צריכה לראות רופא שיניים חדש. אין זה יוצא דופן שקשישים סובלים מבריאות פה לקויה כתוצאה מתרופות או מבעיות רפואיות וכן מירידה בזרימת הרוק. אם רופא השיניים שלה לא יכול לייעץ לה בצורה מספקת, היא צריכה למצוא רופא טוב יותר.
בתור התחלה, רופא השיניים קר שגוי שמים מלוחים הם חומציים, אז זה לא סימן מעודד. מי ים, שהם כנראה אנלוגי טוב למי מלח ביתיים מבושלים, הם למעשה מעט בסיסים.
אחד תשובה:
#1
+6
Dave Liu
2015-04-02 05:28:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השוואה בין "מים מלוחים" לשטיפת פה לא אלכוהולית עשויה להיות כללית מדי.

אם אני זוכר נכון, ה- pH תלוי ברמות OH- (הידרוקסיד) ו- H + (מימן). תלוי בסוג המלח, נניח NaCl (מלח שולחן), מים ישלבו מחדש עם המלח, אך רמות OH ו- H אינן מושפעות. Na נקשר ל- OH ו- H נקשר ל- CL בכמות שווה.

לגבי הדברים הבאים שמצאתי להלן, אני מאמין שאי אפשר להתייחס ל"אלקליניזציה "מתחת לניטראלי. אני חושב שזה אומר שזה מוריד את רמת ה- pH, אם לחומצה בסיסית או פחות. איך אני חושב על זה שאתה מתחיל בסביבה חומצית מאוד בגלל החיידקים. אז אתה משתמש במשהו עם פחות חומציות כדי לייצר את ה- pH בממוצע.

"שטיפות מי מלח הן טובות מכיוון שהן ממצות את הפה (ההפך לחומצה, וזה מה שהחיידקים יוצרים.) השתמש בכפית אחת וחצי של סודה לשתיה ומלח בכוס חמה מים. האלקליות מסייעת בהפחתת ספירת החיידקים מכיוון שהם אוהבים סביבה חומצית. ככל שחמים או קרים, אני לא בטוח שזה חשוב. העלייה בחומציות (אלקליות) היא זמנית. לכן הרופאים מקדמים את ה- Peridex מכיוון שהם נמשכים זמן רב יותר. " 1

עם זאת, אני מאמין ש החומציות היא יחסית . אז לטווח הקצר, זה הורג את החיידקים, אך לטווח הארוך אני מאמין שד"ר קר נכון: הוא שוחק שיניים, שעשויות מ- Ca + וכנראה נופלות להשפעה של ה- Cl- הנוכחי בתמיסה.

Cetylpyridinium כלוריד הוא אנטי ספקן מודרני. למרות הסכנות בחשיפה לכמות גדולה, "CPC הייתה אחת משלוש מערכות מיקרוביאליות בלבד שסווגו כבטוחות ויעילות לטיפול בדלקת חניכיים הנגרמת על ידי פלאק, יחד עם פלואור דופן ושמנים אתריים." 2 אז זה בטוח בכמויות שאנו משתמשים בהן. בנוסף, אני מקווה שאתה לא בולע את מי הפה שלך.


1: מרכז המשאבים של Ped-Onc - פה ושיניים: טיפול ובעיות

2: Cetylpyridinium chloride מפחית פלאק, חשבון

מהו Cetylpyridinium Chloride? sup >שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...