שְׁאֵלָה:
מדוע שיעול השתן נמשך זמן כה רב והאם ניתן להפחית את משך השיעול?
Kenshin
2015-04-01 07:03:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיעול קלקול הוא שיעול כרוני הנובע מזיהום בחיידק Bordetella Pertussis. השיעול הנובע מהזיהום עלול להימשך מספר שבועות, וככזה לעיתים מכונה שיעול השעלת.

מדוע זיהום בורטיללה שעלת מייצר שיעול שנמשך זמן כה רב בהשוואה לזיהומים אחרים, והאם ניתן לעשות דבר בכדי להפחית את משך השיעול?

אני מתחיל את שבוע 6 לשיעול וכל כך עייף מזה. תודה על התשובות מדוע השיעול מתמשך. החלק הגרוע ביותר הוא כמה אתה מותש מאי יכולת לישון. זה הרבה יותר גרוע בלילה. אני ממליץ לאנשים מבוגרים כמוני (בן 53) לקבל את זריקת הדחף שלך לשעלת. התחסנתי, אבל לא קיבלתי בוסטר, וזה לא היה כיף להתכווץ לגילי. המחלה הגרועה ביותר שהייתה לי.
שתיים תשובות:
#1
+10
Fomite
2015-04-21 23:22:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שציינת, השלב ה"פרוקסיזמלי "של מקרה קליני של שעלת, הכרוך בהתקפי שיעול מהירים ומתישים וב"סיוו" האופייני בסופו של דבר יכול להיות ארוך במיוחד. אמנם זה נמשך בדרך כלל 1-6 שבועות, אך הוא יכול להימשך עד 10 שבועות, ואחריו תקופת הבראה.

אחת הסיבות למשך השיעול הארוך היא ש בפעם בה הגיעו לאותו שלב של המחלה, הם נמצאים מעבר לעזרתם של אנטיביוטיקה, ש לא תקצר את מהלך המחלה הקליני בחולים נגועים, אלא נועדה למנוע את העברתה לאחרים.

בנוסף, מנגנון הפעולה הממשי של שעלת מסייע בהארכת שיעול. Bordetalla pertussis מדביקים את מערכת הנשימה העליונה ו נקשרים לרירית מערכת הנשימה שלך, ומקטינים את תנועת הסיליות שלך, המסייעות לניקוי רירי מהריאות. הם גם מייצרים רעלנים העלולים לגרום לדלקת ולפגוע בסיליות. כתוצאה מכך, גם לאחר שהחיידקים מתים, יש נזק ממושך למערכת הנשימה שלך שיגרום להמשך שיעול.

#2
+5
Maulik V
2015-04-02 12:13:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שציינת, שיעול שורש נגרם על ידי שעלת בורדלה. זה מתגלה כמחלות עקשניות מאוד במיוחד אצל ילדים.

מדוע שיעול זה נמשך כל כך הרבה זמן?

יכולות להיות סיבות רבות.

ראשית, החיידקים מתחברים לתאים המצפים בדרכי הנשימה ואז מתפשטים בהדרגה לכל עבר. שטח הריאות ודרכי הנשימה הוא די גדול וזה נותן לכולם מגרש משחקים למספר רב ויש להם השפעה גדולה יותר.

שנית, זוהי התמחות של חיידק זה ש גם אם הוא מטופל ומופסק , השיעול נותר לטווח ארוך.

Patient.co.uk כותב:

חיידקי שעלת Bordetella משפיעים על רירית דרכי הנשימה באופן כלשהו כדי לגרום לתסמינים (בעיקר שיעול ) להמשיך זמן רב לאחר שהחיידק נעלם.

זה יכול להיות בגלל הנזק שהם גרמו והריפוי הזמן שגופנו דורש. אני לא יכול להכחיש את התיאוריה לפיה באזור המושפע יש שרידים של מיקרואורגניזמים העלולים לגרום ל"גירוי "בגרון שבסופו של דבר מייצר שיעול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...