שְׁאֵלָה:
מהו תהליך הסרת שומות (סרטניות או לא סרטניות) מהעור?
Dave Liu
2015-04-02 04:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שומות נמצאות מתחת או בחלקים העמוקים יותר של העור, אני מאמין. האם הם משתמשים בלייזרים או משהו כזה? כיצד הם מונעים או מנסים למנוע צלקות?

שתיים תשובות:
#1
+6
michaelpri
2015-04-02 10:39:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה יש כמה דרכים להסרת שומות.

חיתוך

לפעמים ניתן "לגלח" שומות אם התאים לא נכנסים לעומק. פעמים אחרות, תאי השומה יהיו עמוקים יותר בעור שלך, ולכן הרופא יצטרך לבצע חתך עמוק יותר כדי למנוע את חזרתו (כמו להוציא עשב בשורשיו). הקיצוצים העמוקים יותר ידרשו תפרים. תהליך זה נקרא 'כריתה'.

במקרים בהם חושדים כי השומה היא סרטנית, זו תמיד השיטה בה משתמשים - בדרך כלל מבצעים כריתה מלאה כדי לוודא שלא נשארים מאחור תאים שעלולים להיות סרטניים. .

הקפאתו בחנקן נוזלי

כמות קטנה של חנקן נוזלי (שהוא קר במיוחד) תונח על השומה. שלפוחית ​​קטנה עשויה להיווצר, אך היא תבריא מעצמה.

שריפתה

זרם חשמלי מועבר דרך חוט שישרוף את שכבות העור העליונות (איפה השומה היא) כבויה. יכול לדרוש מספר טיפולים.


WebMD - הסרת שומות ותגי עור

כיצד מסירים רופאים שומות?

#2
+2
arkiaamu
2015-04-02 13:57:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טיפול בשומות מאוד מהימן למי אתה מפנה לטיפול. לרופא עור יש שיטות מתוחכמות יותר לטיפול בשומה בהשוואה לרופא כללי או כירורג כללי.

גורם מרכזי המשפיע על טיפול בשומות הוא האפשרות ל מלנומה .

יש לחשוד במלנומה באופן הבא 1:

  • אסימטריה
  • גבולות (לא סדירים)
  • צבע (ססגוני)
  • קוטר (גדול מ- 6 מ"מ (0.24 אינץ ')
  • התפתחות שעות נוספות

מלנומה או חשד למלנומה יש לטפל תמיד על ידי חתך והסרה כירורגיים יתר על כן, יש לשלוח את דגימת העור שהוסרה לפתולוג. כמובן שאם מטפלים בשומה באמצעות לייזר או שיטות אחרות שאינן פולשניות, לא ניתן לבצע אבחנה היסטולוגית נאותה.

הספרות הרפואית הנוכחית אינה מתארת ​​רבים. שיטה מוכחת למניעת צלקות. האם צלקת גדולה או אפילו צליואיד תתפתח היא מאוד סבלנית במיוחד. יש חולים שיפתחו צלקות גדולות ומכוערות ויש שיש להם ריפוי מוחלט בתוך חודשים.

מכיל סיליקון ניתן להשתמש ברצועות ותחבושות לטיפול בצלקות צלקות, אך יעילות המניעה נותרה לא ידועה.

תודה על העצה! בחרתי בתשובה השנייה כיוון שהיא התייחסה לשאלה קצת יותר באופן ישיר. תגובתך ענתה גם על השאלה, אך היא סטתה מעט בתיאור מלנומה במקום להתמקד בהסרתה ושומות לא פולשניות.
+1 - מסכים עם הרוב המכריע של זה, אך אלא אם כן זה נמצא במקום גלוי מאוד, רוב ה- FP (ובוודאי המנתחים) יכולים להסיר שומות בגודל סביר (עם זאת FP לא צריך - imo - לנסות להסיר מלנומה. לפחות בארה"ב, כל מה שאתה גוזל עליו ללכת למעבדה לפתולוגיה. היתרון של FP הוא העלות. היתרון של דרם הוא חוכמה. היתרון של פלסטיק הוא מראה. אני לא יודע הרבה על רופאי משפחה במדינות אחרות.
@anongoodnurse +1 אבל אין הפניות אמיתיות? אתר זה כל כך לא עקבי


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...