שְׁאֵלָה:
מדוע ממליצים לי לא לאכול מיד לפני פעילות גופנית?
Shevliaskovic
2015-04-02 16:01:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נהוג לומר כי לאחר האכילה עליך להמתין 2-3 שעות לפני האימון. לא מומלץ לאכול ומיד אחר כך להתאמן (או לשחות).

אבל לא ממש הבנתי למה זה. האם התנהגות רעה זו משפיעה עלי באופן מיידי (אם אני במצב בריאותי חזק) או האם היא משפיעה עלי לטווח הארוך? ואיך?

בוחרים קרובים: אין ספק שיש תשובות טובות לשאלה זו? אין ספק שמישהו יודע מה קורה אם אתה מתאמן מוקדם מדי - זה לא יכול להיות דעתן?
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+12
Miati
2015-04-03 01:07:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לך שתי מערכות עצבים עיקריות בכל הקשור לשימוש / שימור אנרגיה.

 • סימפטי

  • מוגבר קצב לב
  • התרחבות הסימפונות [צריכת / נשיפה מוגברת של אוויר]
  • התרחבות האישונים
  • כיווץ וזו בעור [הידוק כלי הדם ליד עור]

  • התרחבות הוואסו בשרירי השלד [הרחבת כלי הדם ליד השרירים]

  • האטה בהמרה פריסטלית של גליקוגן לגלוקוז בהפרשת כבד של אפינפרין ונוראפינפרין [הורמונים להגברת קצב הלב]
 • פאראסימפתטי
  • כיווץ האישון
  • כיווץ bronchioles
  • האטת קצב הלב
  • הגברת הפרשת בלוטות העיכול

Tabers מילון רפואי ציקלופדי (21)

כשאתה מחליט לאכול, מערכת העצבים הפאראסימפתאית מתחילה לחסוך באנרגיה כך שעוד זה עובר לעיכול מזון ותפקודים גופניים אחרים.

כאשר אתה מחליט להתאמן, מערכת העצבים הסימפתטית מתחילה להוציא אנרגיה כדי שתוכל לבצע תרגיל x.

בשני אלה מערכת העצבים השנייה היא מופחת, מה שמאפשר לתת יותר אנרגיה לפי הצורך.

כאשר שניכם צורכים אוכל ומתאמנים הגוף ממוקם במצב מסובך. זה לא יכול לומר לא לעיכול מזון, הוא יתחיל להירקב (לדלק מישהו?) והוא צריך שהאוכל הזה ייצור יותר אנרגיה בהמשך. אבל זה לא יכול להגיד לא להתאמן, שיכול מאוד להרוג אותך במצב הישרדותי.

אז זה עושה פשרה, שניהם יתפקדו ברמות מופחתות.

זה לא אומר שאתה לא יכול לאכול אוכל בזמן פעילות גופנית. כפי שצוין אחרת, מרתונים אכן צורכים אוכל. אך לא סביר שהם יאכלו מזונות מורכבים כמו שומן או חלבון ויעברו ישר למאכלים פשוטים כמו פחמימות מכיוון שקל יותר לגוף לפרק אותם. למרות מאכלים פשוטים, יש להשתמש באנרגיה לעיכול ולכן זה מקשה על האימון. אבל היתרון של האנרגיה גדול יותר מהר יותר מאשר לא לצרוך אותה. צריכת יותר מדי יכולה לעקוף זאת. 1 אין מרתוני טווח ארוכים שאני מכיר שאוכלים ארוחת ערב הודיה קודם ומצפים להגיע רחוק מאוד.

#2
+5
Toon Krijthe
2015-04-02 23:01:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נדרש אנרגיה (ודם) כדי לעכל את המזון. לכן כשאתה אוכל זמן קצר לפני האימון, אתה זקוק לאנרגיה בשני מקומות (עיכול ושרירים) והשרירים מנצחים.

אין זה אומר שזה רע לאכול לפני (או במהלך) פעילות גופנית. תרגילים מסוימים (כמו ריצת מרתון) דורשים ממך לחדש את האנרגיה (ואת האוכל), אך אינך יכול לאכול דבר. אתה צריך לתזמן את הצריכה שלך. (מזון כבד לוקח יותר זמן לעיכול ולכן פער הזמן צריך להיות ארוך יותר).

יש לי את רוב המידע הזה מתוך ספר על פציעות ספורט. אך מצאתי התייחסות סבירה.

יש הרבה מרתונים שאוכלים פריטי אוכל רגילים במהלך אירועים, כמו גם ספורטאי חצי ברזל מלאים (אירועים של 70.3 ו -140.6 מייל בהתאמה). בנוסף, יש תעשייה שלמה סביב פריטים שמתעכלים במהירות לספורטאי סיבולת (גו, סטינגר וופלים וכו '). מה לאכול וגם מתי לאכול זה משתנה מאוד מאדם לאדם.
#3
  0
kenorb
2015-04-06 18:56:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגוף שלך זקוק לזמן לעיכול (שתלוי בכמות שאכלת) מכיוון שהוא לוקח הרבה אנרגיה. יותר מדי שומן או חלבון יכולים רק להאט את תנועת המזון מהקיבה ולגרום לך להרגיש לא נעים NHS . חשוב גם להיות מיובשים היטב בזמן פעילות גופנית, וכאשר לעכל מזון המים חשובים כחלק מתהליך העיכול כדי לפרק את מולקולות השומן, כך שתוכלו להתייבש ביתר קלות.

במהלך תהליך העיכול. , הגוף שלך מייצר יותר אנזימי עיכול (חומצת קיבה) ואם היית משנה את תנוחת גופך במהלך התרגילים, אתה מפעיל לחץ רב יותר על ה- LES שלך ( סוגר הוושט התחתון) . במצב רגיל הוא מחזיק את החלק העליון של הבטן סגור, אולם אם יש לך סוגר חלש או אם אתה נטה מראש לפתח GERD ( acid reflux disease), השינויים במחסום עלולים לגרום לחומצות קיבה העולות מהקיבה לוושט (ראה מחלת ריפלוקס).

צרבת קשורה בדרך כלל ל- התחדשות של חומצת קיבה (רפלוקס בקיבה) שהיא התסמין העיקרי למחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD). במיוחד לאחר אכילת תבלינים, מזון עתיר שומן או חומצה גבוהה.

אם אתה צעיר ובריא, זה בסדר, אבל הכל תלוי במצב הבריאותי שלך (נטייה ל- GERD וסיכון למחלות).

לכן אם אתה מתכנן תרגיל, שקול להגביל את הארוחה שלך או לכוון לחטיף.

ראה גם:

זו דוגמה למה שאני מדבר לעיל. זהו תיאור בסיסי של תהליך העיכול, עם "אתה יכול" ו"יכול לגרום ", שהושלם בסיכום של" אם אתה בריא, כנראה שזה לא ישפיע עליך הרבה ", וזה ניחוש מוחלט.
אם התשובה הטובה ביותר היא מידע פשוט אודות אפשרויות, אז צריך להצביע לסגירה כרחבה מדי או מבוססת דעה. והשאלה האחרת שקישרת לא קשורה כלל לאכילה לפני פעילות גופנית.
@AkshayVasu זו לא שאלה אחרת. אנא קרא את התשובות ביתר עיון תוך כדי סקירתן.
@kenorb סליחה לי שזה היה בטעות, וזה לא יקרה שוב.
למרות מידע שימושי, זה לא באמת עונה על השאלה הנשאלת.
אני אוהב את התשובה הזו, +1. אני לא חושב שסיכונים בריאותיים ארוכי טווח הם הדאגה היחידה כאן (אם כי התייחסת גם לאלה). ניסיתי גם שחייה וגם יוגה פחות משלוש שעות לאחר ארוחה (בגודל ארוחת צהריים) (בהיותי צעיר ובריאות טובה) ועשיתי את שני הדברים פעם אחת ולא פעם נוספת, כי הרגשתי את כל הפיזיולוגיה שתיארת לעיל. אני פשוט לוקח את המשפט "הכל תלוי במצב הבריאותי שלך" ככתב ויתור בהתאם לחוקים שאיננו נותנים ייעוץ בריאותי אישי. אם אתה במצב בריאותי טוב יכול להיות שלא יהיו לך השלכות חמורות, אך התרגיל עדיין לא ירגיש טוב.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...